آخرین اخبار

1. ارديبهشت 1402 - 15:19   |   کد مطلب: 40714
تویسرکانی ها، سیدشهاب را به عنوان یکی از روستاهای قرآنی معروف می شناسند، با اهالی خون گرمی که در ترویج و ترغیب جوانان به آموزه های قرآنی پیشگام هستند.

به گزارش خبرنگار رودآور؛ سیدشهاب از توابع تویسرکان در 11 کیلومتری مرکز این شهر واقع شده و یکی از روستاهای بزرگ این دیار است.
اهالی این روستا در اشاعه فرهنگ و معارف دینی و قرآنی همیشه پیشگام بوده و هستند تا جایی که در سال جاری با مدیریت خوب متولیان امر در این روستا در ماه مبارک رمضان، شاهد برگزاری هشت محفل جزءخوانی و 10 جلسه خانگی قرآن کریم بودیم.
در طول سال نیز دوره های آموزش قرآن، احکام و احادیث در این روستا برگزار می شود تا جایی که بیش از 100 بانو نیز از این محافل قرآنی بهره مند می شوند.
گفته می شود سال ها قبل در این روستا، فردی به نام کربلایی محمدکاظم ساروقی، مکتب نرفته بود که به نور الهی یک شبه حافظ قرآن شده و با هفت سال زندگی در سیدشهاب، متولی برگزاری نخستین جلسات پررونق قرآنی در روستا شده است.
در گزارش های پیشین رودآور درباره کربلایی محمدکاظم آمده بود که؛ حافظ بودن او بدون آموختن خواندن و نوشتن در آن سال ها از سوی عالمان بسیاری مورد تأیید قرار می گیرد.
با حضور ملا محمدکاظم ساروقی در سیدشهاب، حال و هوای روستا معنویت خاصی به خود می گیرد و جلسات متعدد قرآنی بسیار در آن برگزار می شود، چرا که ملا محمد اهالی را تشویق به خواندن قرآن کریم و برگزاری محافل هرچه بیشتر تلاوت کلام الله مجید می کند.
همه محو رفتار و حالات ملا محمد کاظم می شوند و از اینکه او حتی لب به غذای شبه ناک هم نمی زد و تمام سعیش بر آن بود با کار کردن لقمه نان حلالی به دست آورد، او را الگوی خود قرار داده بودند.
انتهای پیام/فاطمه زنگنه

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما

صندوق خیریه
همدان پرس
آب و هوای تویسرکان