آخرین اخبار

1. شهريور 1402 - 0:18   |   کد مطلب: 40729
در حالی که باید در روزگار سخت کرونایی کالاهای تنطیم بازاری به دست مردم تویسرکان می رسید تا آن گونه در صف های طولانی دولت روحانی عزتشات از بین نرود، گوشت یارانه ای توزیع نشد، تا امروز فاسد شود.دادستان از برخورد با متخلفان این پرونده در هر سطحی خبر داده است.

به گزارش خبرنگار رودآور؛ روز گذشته خبری با عنوان کشف بزرگترین محموله پروتئینی فاسد شدنی در تویسرکان در این مجموعه خبری منتشر شد  و قلخانباز مسوول بهداشت محیط و حرفه ای مرکز بهداشت شهرستان به خبرنگار رودآور گفت که بیش از 880 کیلوگرم مواد غذایی فاسد و تاریخ گذشته از یک انبار در شهرستان کشف شده است.
شاید در نگاه نخست یک محموله فاسدشدنی باشد و تمام و فرد خاطی نهایت باید جریمه ای پرداخت کند و بس. پرونده تخلفش هم بسته شود و اصناف و صمت از این مواخذه در این پرونده بی بهره بمانند.
اما نباید این گونه باشد.چرا که این کشف، پرده از تخلفات برخی از دستگاه ها در اوج نیازمندی مردم در سال های کرونایی برداشته است.
توضیح آن که از آن مواد غذایی فاسد شده، 550 کیلوگرم همبرگر، حدود هفتاد تا هشتاد کیلوگرم گوشت منجمد تنظیم بازاری و مابقی سویس و کالباس بوده است.
و اما برسیم به فاجعه رخ داده در تویسرکان در سال 1399 در دولت روحانی و حسینی فرماندار ضعیف او در توزیع ناعدالانه کالاهای اساسی بین مردم آن هم در شرایط سخت کرونایی و تحمیل بیشتر فشارهای سنگین بر اقتصاد مردم.
اینکه پس از گذشت دو سه سال همچنان نزدیک به 80 کیلوگرم گوشت گوسفندی یارانه ای در بین مواد فاسد شدنی کشف شده بوده و پس از این سال ها این میزان باقی مانده، خدا داند که در آن روزهای نیاز مردم چندین و چند تن گوشت یارانه ای بوده که احتکار شده و به دست مردم نرسیده است!
ضروری است بررسی شود صاحب آن انبار خانگی که مغازه پروتئین فروشی در یکی از خیابان های اصلی شهر دارد، جزء شبکه توزیع کنندگان کالاهای اساسی و مجوز دار بوده یا نه؟
به جزء مورد کالای فاسد شده و اینکه نمی دانیم برای تهیه همبرگر، سویس و یا کالباس از آن استفاده می شده یا نه، موارد دیگری است که نیاز به بررسی ریزبینانه دارد.
اگر فرد خاطی جزء توزیع کنندگان نبوده، چگونه آن همه گوشت یارانه ای خارج از شبکه به دستش رسیده تا بعدها به قیمت آزاد به مردم بفروشد؟ در این جا اداره صمت و اتاق اصناف تویسرکان باید پاسخگو باشند.
و اگر نام آن فرد جزء توزیع کنندگان بوده چرا از سوی صمت و اصناف بر عملکرد او نظارتی نشده تا این فاجعه رخ ندهد و کالای تنظیم بازاری به دست مردم نرسد.
همشهریان نجیب و مظلوم تویسرکان خوب به خاطر دارند که بارها خبرنگار این مجموعه مردمی از حسینی فرماندار دولت روحانی بارها و بارها شفاف سازی درباره نحوه توزیع کالاهای اساسی را به طرق مختلف خواسته بود تا لااقل مردم در آن روزهای سخت آن گونه در صف های طولانی و خطرآفرین از حیث انتقال کرونا نیاستند. آن زمان خبرنگار رودآور این مشکلات را به دستگاه های نظارتی هم گوشزد کرده بود، موضوعی که آنچنان نادیده گرفته شد تا اینکه امروز شاهد فاسد شدن کالاهایی باشیم که می بایست در اوج کرونا بر سر سفره مردم می رفت.
انتظار مردم برخورد قاطعانه با هر فرد یا ارگان متخلف در هر سطحی است، چه اداره صمت و اتاق اصناف .چگونه می توان دیگر به این سازمان ها اعتماد داشت که پیگیر نبودند گوشت ها یارانه ای در جایی دیگر تل انبار شود و مردم گرسنه باشند؟! منتظر پاسخگویی متولیان امر برای تنویر افکار عمومی هستیم.
در این باره مصطفی ربانی دادستان تویسرکان   در گفت و گو با خبرنگار رودآور گفت: این اطمینان خاطر را به مردم عزیز شهرستان می دهم تا دادستانی با هر فرد یا اشخاص یا ارگانی که در این پرونده تخلف داشته اند قاطعانه برخورد کند.
وی تاکید کرد: تحقیقات راجع به زوایای مختلف پرونده ادامه دارد و پس از حصول نتیجه کامل برای همشهریان نیز شفاف سازی و بازگو می شود.
انتهای پیام/فاطمه زنگنه

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما

صندوق خیریه
همدان پرس
آب و هوای تویسرکان