آخرین اخبار

30. شهريور 1402 - 13:05   |   کد مطلب: 40735
مطابق با ماده 71 قانون شهرداری ها، صورتحساب های مالی چه دریافتی و چه هزینه کردها باید هر 6 ماه یک بار توسط شهرداری برای عموم منتشر شود، موضوعی که تاکنون توسط شهردار تویسرکان محقق نشده، طبق همین قانون همهشریان عزیز می خواهند بدانند ریز به ریز عوارضی که پرداخت کرده اند کجا هزینه شده؟ این گوی و این میدان برای اثبات راستی آزمایی مدیریت شهری.

به گزارش خبرنگار رودآور؛ یک رسانه رسالتش طلب حق و حقوق مردم از مسوولان است و در این بین باید طبق قانون حرف بزند.با جستجویی کوتاه در کتاب قانون شهرداری یا در اینترنت سایت وزارت کشور و خبرگزاری های معتبر می توان به راحتی صدق این کلام را یافت که مطابق با "ماده 71 قانون شهرداری ها،  شهرداري مكلف است هر شش ماه يكبار منتهي تا پانزدهم ماه بعد صورت جامعي از درآمد و هزينه شهرداري را كه بتصويب انجمن شهر رسيده براي اطلاع عموم منتشر و سه نسخه از آن را بوزارت كشور ارسال نمايد و هم چنين شهردار مكلف است هر 6 ماه يكدفعه آمار كليه عمليات انجام شده از قبيل خيابان سازي و ساختمان عمارات و ساير امور اجتماعي و بهداشتي و امثال آنرا براي اطلاع عموم منتشر نموده و نسخه اي از آنرا بوزارت كشور بفرستد.
تمام یبخش های سایت شهرداری تویسرکان را ده ها بار زیر و رو کردیم و حتی کانال منتسب به شهرداری این شهر در ایتا را هم بررسی شد اما هیچ صورت حساب مالی منتشر نشده است.پاشنه آشیل درآمدشهرداری ها دریافتی های او از مردم است، حال همشریان رنج دیده تویسرکانی می خواهند بدانند که عوارض یا مواردی از این قبیل را که به شهرداری پرداخت کرده اند کجا هزینه شده و چرا شهرداری به وظیفه قانونی خود برای انتشار صورتحساب ها عمل نکرده است.
1ـ در این باره آیا فرماندار و معاون عمرانی استاندار مؤظف نیستند تا خواسته مردم را اجابت کنند و شهرداری را مکلف به شفاف سازی و انتشار میزان دریافتی ها و هزینه کردها کنند؟
2ـ آیا نباید نماینده مردم تویسرکان در مجلس پای کار بیاید و به عنوان ناظر بر اجرای صحیح قانون خواسته مردم را از شهردار تویسرکان طلب کند؟
3ـ با توجه به اینکه انتشار صورتحساب های مالی برای عموم یک قانون است و اینجا حق و حقوق همشهریان عزیز نادیده گرفته شده از دادستان شهرستان می خواهیم به عنوان مدعی العموم شهردار را درباره این ترک فعل مؤاخذه کند.
اگر با مردم صادق هستید عمل به این ماده قانونی را نشان دهید.این گوی و این میدان برای اثبات راستی آزمایی مدیریت شهری تویسرکان.
انتظار می رود چه کانال ها و پیج های فعال در شهرستان، اگر صادق هستند و مدعی دفاع از حق و حقوق همشهریان خود و مدام حرف از حمایت از مردم می زنند تنها همین قانون را از شهردار تویسرکان مطالبه کنند.مردم فهمیم به طور قطع شما را با اجرای صحیح قانون محک می زنند نه ظواهر.
انتهای پیام/ز

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما

صندوق خیریه
همدان پرس
آب و هوای تویسرکان