آخرین اخبار

4. مهر 1402 - 23:32   |   کد مطلب: 40736
رییس سابق هیات مدیره انجمن گردوی تویسرکان با کذب خواندن ادعای بابایی عضو استعفاده داده شورای این شهر، گفت: گواهینامه ثبت گردوی شهرستان در وایپو موجود است و به زودی نیز با پیگیری های مفتح و همکاری فرماندار گردوی بهشت غرب در فائو جهانی می شود.

به گزارش خبرنگار رودآور؛ به دنبال انتشار مطلب یکی از اعضای استعفا داده شورای شهر تویسرکان که گفته می شود سودای نمایندگی هم بر سر دارد و با بی اعتنایی به رأی مردم از عضویت در شورای شهر استعفاده داده بود، رییس سابق هیات مدیره انجمن گردوی این شهرستان سخنان او را با قاطعیت تکذیب کرد.

بابایی با ادعایی کذب در صفحه اینتساگرامی خود با این مضمون مدعی شده که سه تن از همشهریان در ثبت جهانی گردوی تویسرکان در یک  سازمان بین المللی سال ها پیش و با پرداخت هزینه برای این ثبت همکاری کرده اند و امسال به سرانجام خواهد رسید، در حالی که این سخنان به صراحت و با اسناد و مدارک عبدالله قمری رییس سابق هیات مدیره انجمن گردوی تویسرکان رد شد.

در این باره قمری در گفت و گو با خبرنگار رودآور؛ عنوان کرد: آقایانی که بابایی نامبرده سال 1397 تنها برای ثبت گردو در سازمان جهانی مالکیت های معنوی(وایپو) به ما کمک کردند و۱۰۰۰ (در حدود 14 میلیون تومان) فرانک سوئیس را متقبل شدند و اصلاً ارتباطی به بازدید اخیر ارزیاب فائو نداشته و ندارد.
 وی تصریح کرد: کمک آنان در همین حد بوده و بین فائو و وایپو تفاوت است، هرچند که رایزنی های فراملی برای این دو مهم ثبت در وایپو ( که آن سال ها محقق شد) و فائو (که امسال به امید خدا محقق می شود) توسط مفتح نماینده مردم تویسرکان در مجلس انجام گرفته و امسال نیز با همکاری تنگاتنگ مفتح و فرماندار این جهانی شدن گردو و ثبت آن در فائو مراحل پایانی خود را می گذراند.

رییس سابق هیات مدیره انجمن گردوی تویسرکان افزود: برای تنویر افکار عمومی نامه متین رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت وقت استان همدان در پاسخ به درخواست کتبی بنده که گفته شده چه مدارکی برای ثبت گردو در وایپو نیاز است در اختیار مجموعه خبری رودآور قرار می گیرد.همچنین گواهینامه ثبت گردو دروایپو که آن زمان خبرش در رسانه ها منتشر شد مجدد برای عموم منتشر می شود.پس تکرار می کنم و می گویم وایپو با فائو متفاوت است و آن سه تن تنها حدود 14 میلیون تومان هزینه کمک کردند و بس.

به گزارش خبرنگار رودآور؛ بهتر است هر مسوولی در هر رده ای چه استعفا داده و چه نداده با مردم روراست باشد و با تحقیق بیشتری برای همشهریان سخنی از هر مطلبی بگویند.
هرچند هنوز حسین بابایی درباره آن بن کارت هایی که شهرداری به تعدادی از اعضای شورای شهر داده بود برای افکار عموم، پاسخ شفافی نداده چه چرا آن بن کارت ها که سهم آنان نبوده را دریافت کرده است؟!

انتهای پیام/ز

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما

صندوق خیریه
همدان پرس
آب و هوای تویسرکان