نهضت سواد رسانه

نهضت سواد رسانه

مدیر کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی همدان:
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به جوانان گروههای جهادی و بسیج سازندگی:
سرپرست معاونت اجتماعی دادگستری همدان تاکید کرد

نظرخواهی

عملکرد دولت را در اجرای اقتصاد مقاومتی در سال جاری چگونه یافتید؟

مطالب فرهنگی

رئیس کل دادگستری استان همد
رئیس کل دادگستری استان همدان گفت: امروز ارائه خدمت و انجام تکلیف در محل کار از سوی هر فرد و مسئولی عرصه عبادت و جهاد است و انجام وظیفه در امور محوله ارزشی برابر با جهاد در عرصه دفاع مقدس دارد.
به مناسبت شهادت حضرت رقیه‌(س) پیامک‌های تسلیت مرتبط با این روز را برای دوستداران و عاشقان آن حضرت آماده کرده‌ایم.
روایتی ۴۰ ساله از جنگ تا جنگ؛
رزمنده غواصی که روزگاری برای اعزام به جبهه شناسنامه اش را دستکاری کرده می گوید: جنگ خاتمه نیافته، هنوز صدای توپ و تانک دشمن پشت خاکریزها به گوش می رسد، روزی با عاملی همچون صدام و روزی دیگر با بوق چی های تبلیغاتی استکبار از صهیونیسم گرفته تا امریکا و آخرین ترفند دشمن رخنه در کارزاری حیاتی، برای نابودی روحیه جهادی مدیران است و امروز نظام نیازمند مدیران انقلابی است نه آنان که به فکر بزرگ کردن سفره اش باشند.
اعمال و دعاهایی که به شما کمک می‌کند تا در ماه صفر از بلاها دور بمانید.
روایتی از جنگی نابرابر؛ 500 خمپاره در برابر 2 گلوله،
عمو بهبود یکی از رزمندگان هشت سال جنگ تحمیلی، از روزهایی حرف به میان می آورد که سپاه تنها نارنجک و ژسه داشت، روزگاری که در دفاعی مقدس، مردان و زنان دلیر این سرزمین یک وجب از خاک کشور را به دشمن ندادند و تأکید دارد که امروز ایران اسلامی با پیشرفت در حوزه تسلیحات دفاعی حتی زیر آتش تحریم ها، مستکبرین دیگر جرأت سنگ پرانی ندارد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان:
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان بابیان اینکه فرهنگ باید راه خود را از سیاست جدا کند؛ گفت: ظرفیت های فرهنگی گذشته و حال را به نسل‌های آینده معرفی کنیم.
شهر طلای سبز چشم انتظار ایده های مبتکرانه؛
گردوی تویسرکان برند جهانی دارد با این وجود در حالی که انتظار می رفت در روزهای کرونایی از طرح های مبتکرانه و خلاقانه به منظور برگزاری جشنواره گردو به طور مجازی بهره گرفته شود و از این ظرفیت برای التیام اقتصاد بیمار شهرستان فرصت سازی کنند، فرماندار شهرستان گفته که؛ امسال جشنواره گردو نداریم!
پیامبری که از خدا عمر دوباره گرفت؛
آرامگاه حیقوق نبی(ع) در تویسرکان از قدیمی‌ترین آثار تاریخی ایران در استان همدان است که با مشاهده این ویدئو سفری مجازی به این جاذبه گردشگری خواهید داشت.
توسط جمعیت هلال احمر تویسرکان محقق شد
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان تویسرکان از تهیه و توزیع ماسک و مواد ضدعفونی کننده بین عزاداران و برپایی هیئت سیار، ایستگاه سلامت و ایستگاه صلواتی ماشین نویسی در محرم سال جاری توسط این اعضای این جمعیت خبر داد.
هر استان یک کربلا در تاریخ دفاع مقدس دارد که عملیات ۱۱شهریور ۱۳۶۰ را می‌توان کربلای شهدای همدان نامید، آنجا که ۶۲نفر از رزمندگان شهید و ۱۱۲نفر مجروح شدند و۱۳نفر به اسارت دشمن درآمدند.
شهرستان تویسرکان در روز عاشورای حسینی و شهادت حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) و یاران باوفایش همگام با دیگر شهرهای ایران اسلامی یکپارچه غرق در عزا و ماتم شد.
رئیس تبلیغات اسلامی تویسرکان عنوان کرد
رئیس تبلیغات اسلامی تویسرکان با بیان اینکه آگاهی بخشی شاخصه رسالت پیام رسانان عاشورا بود، گفت: هیئت ها می توانند با تأسی به سیره اهل بیت(ع) از منبر و روضه به عنوان دو بال پرواز برای بصیرت افزایی جامعه بهره ببرند، همان گونه که امام سجاد(ع) و حضرت زینب(س) رسالت خطیر پیام رسانی عاشورا را به زیبایی انجام دادند.
تویسرکانی ها به بصیرت، ادب و وفای حضرت عباس(علیه السلام) در روز تاسوعا اقتدا کردند.
دلدادگان حسین(ع)، حرف از مذاکره با یزیدیان زمانه نمی زنند؛
عباس(ع) با ولایتمداری محض و عمل به موقع نشان داد که ترجمان بصیرت است و این گونه خط خون حسین(ع) و یارانش در طول تاریخ جدا کننده حق از باطل و روشنایی بخش مسیر اسلام در غبار فتنه ها بوده است، امروز کسی نمی تواند مدعی دوستی با حسین(ع) و دوستدارانش باشد، اما با قاتلانشان حرف از مذاکره بزند.
این روزها همزمان با ایام حزن و ماتم سالار شهیدان شاهد هستیم هیئت های مختلف با اقدامات مبتکرانه رعایت شیوه نامه های بهداشتی را در دستور کار خود قرار داده اند تا عزاداری ها را به بهترین شکل انجام دهند، تا جایی که هیئتی های روستای سیدشهاب برای جانمایی و رعایت فاصله دو متری به جای صندلی یا چسب، از عکس شهدا بهره بهره برده اند.
به کوشش جوانان و محبین اهل بیت (ع) کوی عین آباد ۷۰۰ غذای نذری با رعایت تمامی شیوه نامه های بهداشتی تهیه و درب منازل بین عزادارن حسینی توزیع شد.
کلیپ؛
همزمان با ایام محرم بر آن شدیم تا کلیپی از اجرای گروه سرود سردارشهید حاج حسین همدانی در تویسرکان انتشار دهیم.
کوچه به کوچه عشق به حسین را جار می زنند؛
این روزها بچه هیئتی ها خودجوش برای روضه خوانی و اقامه عزای حسینی کوچه ها را آسمانی کرده و مبداء حرکتشان را با نوای خانواده معزز شده گره زده اند، چرا که خوب می دانند شهدا جایگاه انسانیت و اسلامیت خود را با حرکت در امتداد کاروان عشق از کربلای حسین(ع) به اوج رساندند.
حال و هوای محرم در تویسرکان؛
تمام شهرها این روزها بیشتر از سال های گذشته جلوه ای حسینی به خود گرفته اند، گرچه جای خالی حاج قاسم در عزاداری های امسال نمایان است، اما نصب تصاویری از سردار دل ها نشان می دهد هر که در مسیر سیدالشهداء(ع) حرکت کند حسینی می شود، او زندگی کرد و حسینی وار رفت با بدنی چاک چاک.
ملت حسینی ما توام با تفکر و رفتاری متدینانه و متعبدانه، نشان داد گوش به به فرمان ولی هستند، چرا که تعقل را مبنای فرهنگ عاشورایی می دانند و این گونه با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی در جای جای ایران اسلامی در سوگ سالار شهیدان عزاداری می کنند.
اینجا ایران به وقت عزا، عَلَمی زمین نماند؛
اینجا ایران به وقت عزاست، خوب بنگریم هر خانه، کوچه و شهر با رعایت پروتکل های بهداشتی یک هیئت شده و عَلَمی بر زمین نمانده، حال نوبت فعالان انقلابی فضای مجازی است تا با رسالتی زینب گونه تار عنکوبت های تنیده شده از سوی دشمنان اسلام که گرگ صفتان صهیونیسمی ـ امریکایی بافته اند را پار کنند و طومار شومشان را در هم بپیچند.
همزمان با هفته دولت؛
همزمان با آغاز هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، گلزار شهدای تویسرکان با حضور جمعی از مسئولان این شهرستان غبارروبی و عطرافشانی شد.
پشت به دشمن رو به سیدالشهدا(ع)؛
این روزها دل های دلداده حسین(ع) با ادای رسم عاشقی، نیرنگ محرم هراسی دشمنان اسلام را خنثی و با رعایت پروتکل های بهداشتی بر عزاداری های مسئولانه به منظور حفظ سلامت خود و دیگر تأکید کردند و این گونه سوز سوگواری هایشان به آسمان ها رفته است.
در روز جهانی مساجد مطرح شد؛
یک کارشناس مسائل فرهنگی با بیان اینکه امروز ناهماهنگی و سیاسی کاری در برخی دستگاه ها، مساجد را از کارکرد اصلی خود دور ساخته، گفت: بنابراین از یک سو تصویب شیوه نامه وحدت رویه مساجد در مجلس ضرورت دارد و از سویی دیگر می توان مساجد را به محلی برای انجام کمک به معیشت و امور اقتصادی مردم تبدیل کرد تا این پایگاه های اجتماعی به عنوان الگو در جهان اسلام برای رویارویی همه جانبه با کفر آماده شوند.
محرم مسئولانه؛
دلدادگان حسینی در تویسرکان با استعانت از حضرت زهرا سلام الله علیها فریاد بر می آوردند"حی علی العزا" و عزادارای های خود را از امشب آغاز می کنند.شعار همگی آنان این است"ما ملت امام حسینیم" و حسین این کشتی نجات را دلیل جمع شدن همگی در مسیر شناخت امام زمان(عج) می دانند.

صفحه‌ها