صندوق خیریه
همدان پرس
آب و هوای تویسرکان

 

 

 

نهضت سواد رسانه

نهضت سواد رسانه

اینجا تویسرکان؛ بهشت گردشگران نوروزی؛(5)
مدیر کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی همدان:
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به جوانان گروههای جهادی و بسیج سازندگی:
سرپرست معاونت اجتماعی دادگستری همدان تاکید کرد

نظرخواهی

عملکرد دولت را در اجرای اقتصاد مقاومتی در سال جاری چگونه یافتید؟
  • خطیب نماز جمعه تویسرکان:
    خطیب نماز جمعه تویسرکان گفت: مردم ما ثابت کردند که زیر خیمه حسینی، پای علم ولایت هستند، آنان خوب می دانند نهضت خمینی(ره) به برکت راه، خون و قیام امام‌ حسین(ع) ما را آزاد کرد.
  • شهرستان تویسرکان در روز عاشورای حسینی و شهادت حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) و یاران باوفایش همگام با دیگر شهرهای ایران اسلامی یکپارچه غرق در عزا و ماتم شد.

مطالب فرهنگی

خطیب نماز جمعه تویسرکان:
خطیب نماز جمعه تویسرکان گفت: مردم ما ثابت کردند که زیر خیمه حسینی، پای علم ولایت هستند، آنان خوب می دانند نهضت خمینی(ره) به برکت راه، خون و قیام امام‌ حسین(ع) ما را آزاد کرد.
شهرستان تویسرکان در روز عاشورای حسینی و شهادت حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) و یاران باوفایش همگام با دیگر شهرهای ایران اسلامی یکپارچه غرق در عزا و ماتم شد.
عزاداری عاشورای حسینی با حضور فرماندار،امام جمعه نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و سایر اقشار مردم شهرستان تویسرکان.
شب عاشورای تویسرکان حال و هوایی دیگر داشت.
در آستانه روز تویسرکان؛
امروز و در آستانه روز تویسرکان، یادواره ۷۵۰ شهید شهرستان تویسرکان با محوریت شهدای عملیات مرصاد برگزار شد.
خداوند بی همتا را سپاس بر آنچه به ما ارزانی داد...
امروز همزمان با سراسر کشور دستان پر تنمای مردم مؤمن تویسرکان در لحظه لحظه های ناب عاشقی در درگاه احدیت و در قنوت بی نظیر نماز عید سعید فطر بالا رفته و آنان هماهنگ و یک صدا خواندند: "اللّٰهُمَّ أَهْلَ الْكِبْرِياءِ وَالْعَظَمَةِ، وَأَهْلَ الْجُودِ وَالْجَبَرُوتِ ... توفیق اقامه این نماز پرشکوه بی شک پاداش مؤمنانی که به سوی جایزه یشان شتافتند.
به همت جوانان؛
تویسرکانی ها، سیدشهاب را به عنوان یکی از روستاهای قرآنی معروف می شناسند، با اهالی خون گرمی که در ترویج و ترغیب جوانان به آموزه های قرآنی پیشگام هستند.
در سومین شب از لیالی قدر؛
مراسم احیا سومین شب از لیالی قدر تویسرکان با حضور و وداع با پیکر مطهر شهید گمنام تازه تفحص شده برگزار شد.
میراحمدی تشریح کرد؛
رئیس ستاد مرکزی اربعین توضیحاتی در خصوص برگزاری مراسم اربعین حسینی در سال ۱۴۰۲ ارائه کرد.
همزمان با سراسر کشور؛
همزمان با دلدادگان مولا در سراسر کشور، تویسرکانی های ولایتمدار هم نوا شدند با فرشتگان در اقامه نخستین شب از شب های پر تلاطم قدر.
مدیر حوزه علمیه تویسرکان از برگزاری همایش عفاف و حجاب در این شهرستان خبر داد.
اینجا تویسرکان؛ بهشت گردشگران نوروزی؛(5)
رییس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تویسرکان گفت: خانه تاریخی اقتداری با قدمتی بیش از 150 ساله، خانه صنایع دستی شهرستان را در دل خود جای داده و این روزها میزبانی رویایی و خاطره انگیز برای مسافران و گردشگران نوروزی شده است.
کارشناس ارشد تاریخ ایران:
کارشناس ارشد تاریخ ایران گفت: تصمیم امام راحل(ه) مبنی بر برگزاری یک همه پرسی، تدبیری هوشمندانه در مسیر تثبیت و افزایش اقتدار انقلاب بود و این گونه مردم با حضور پرشور خود در انتخابات فروردین 1358 در عمل هم به جمهوریت نظام رأی دادند و هم به اسلامیت آن و نظامی بر پایه مردم سالاری دینی را بنا نهادند.
این روزها گویا فرشتگان و حتی تک تک آیات الهی مامور شده اند تا تلنگری به ما بزنند که عهدمان با خدا را بیاد آریم و بدانیم قرار است اصل وجودمان برای چه به تپش بیافتد.
رییس جمعیت هلال احمر تویسرکان از فعالیت متنوع، مختلف، جذاب و ۲۴ ساعته امدادگران این جمعیت برای خدمت رسانی مطلوب به همشهریان، مسافران گردشگران نوروزی خبر داد.
همزمان با ایام مبارک رمضان، مراسم تلاوت روزانه یک جزء قرآن کریم با حضور قاریان هر روز در مصلی امام(ره) تویسرکان برگزار می‌شود.
دادستان همدان:
دادستان همدان، وضع کنونی جامعه در حوزه عفاف و حجاب را نشأت گرفته از کم کاری های فرهنگی در سال های گذشته عنوان کرد و گفت: آنچه که امروز آسیب دیده، جنبه اعتقادی و باورهای دینی مردم است که تنها با برخوردهای قهری قابل اصلاح نیست.
اینجا تویسرکان؛ بهشت گردشگران نوروزی؛(4)
رییس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تویسرکان گفت: خانه تاریخی مسعودی که موزه تاریخ و فرهنگ این شهرستان را در دل خود جای داده، این روزها میزبانی شایسته برای گردشگران نوروزی است.
یادداشت واره؛
ماجرای بدحجابی یک شبه به وجود نیامده که یک شبه از بین برود، برای اصلاح وضع موجود باید در ابتدا دیگر اعضای بدنه جامعه را از سرایت این بیماری دور سازیم و همزمان و البته آگاهانه و کارشناسانه کم کم به درمان قسمت های بیمار بپردازیم تا این سرطان خوش خیم به بدخیم تبدیل نشود.
اینجا تویسرکان؛ بهشت گردشگران نوروزی؛(3)
رییس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تویسرکان گفت: این شهرستان با بیش از 221 اثر تاریخی، گردشگری و طبیعت بکرش، میزبانی شایسته برای گردشگران نوروزی است و آرامگاه میررضی آرتیمانی نیز می تواند محلی شورانگیز برای گردهمایی شاعران عارف پیشه باشد.
رییس اداره میراث فرهنگی تویسرکان:
رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تویسرکان از برگزرای سیزدهمین جشنواره زمستانی استان همدان همراه با تخفیفات ویژه در این شهرستان خبر داد و گفت: شانزدهم اسفند نیز جنگ شادی در کارونسرای عباسی برگزار می شود.
رئیس اداره میراث فرهنگی تویسرکان خبر داد؛
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان تویسرکان از برگزاری جشنواره خانوادگی ساخت آدم برفی در شهرستان تویسرکان خبر داد.
همزمان با ایام پربرکت رجبیه و دهه مبارک فجر محفل انس با قرآن کربم در تویسرکان برگزار شد.
دستور دادستان همدان در آستانه میلاد امام علی(ع)؛
دادستان همدان از آزادی 13 زندانی در آستانه میلاد با سعادت مولود کعبه خبر داد.
امام جمعه همدان:
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان گفت: استقلال طلبی و مبارزه با استکبار و استعمار، جزء اولویت های بنیادین انقلاب است، بنابراین این آرمان های نظام برای امریکایی که روزگاری از ایرانیان حق توحش می گرفت خوشایند نیست.

صفحه‌ها