کانال  سروش رودآور
صندوق خیریه
همدان پرس
آب و هوای تویسرکان

 

 

 

نهضت سواد رسانه

نهضت سواد رسانه

مدیر کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی همدان:
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به جوانان گروههای جهادی و بسیج سازندگی:
سرپرست معاونت اجتماعی دادگستری همدان تاکید کرد

نظرخواهی

عملکرد دولت را در اجرای اقتصاد مقاومتی در سال جاری چگونه یافتید؟

مطالب فرهنگی

رئیس میراث فرهنگی تویسرکان:
رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان تویسرکان از کشف اشیای تاریخی دوره اسلامی در شهرستان تویسرکان خبر داد.
خسارت بزرگ برای یک ملت دوری از کتاب است
تویسرکانی ها را به عنوان صاحب نخستین کتابخانه استان همدان و همچنین نخستین کتابخانه تخصصی کودک و نوجوان می شناسند، مردم شهر طلای سبز از دیرباز تا کنون با کتاب و کتابخوانی، شعر و شاعری و نویسندگی انس گزفته اند.
یتیم خانه تویسرکان(2)
این روزها هستند مسئولانی که ضعف مدیریتی خود را پشت یک بیماری پنهان کرده اند و عدم برنامه ریزی برای مناسبت های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی را به شرایط کرونایی نسبت می دهند، در حالی که حتی در مواجه با این بیماری آن چنان که باید عمل نکرده اند که اگر چنین بود شهرستان کوچک 103 هزار نفری تویسرکان ماه ها در وضعیت قرمز کرونا قرار نمی گرفت.
ضرورت تبیین چرایی همبستگی ملل اسلامی؛
محقق و پژوهشگر حوزه علمیه تهران بر ضرورت تبیین چرایی اتحاد و همبستگی ملل و فرق اسلامی از سوی رسانه ها تأکید دارد و می گوید: وحدت در جهان بینی مسلمانان می تواند از آن ها امتی واحد در برابر دسیسه های استکبار بسازد، مسئله ای که به عنوان اصلی ترین آرمان انقلاب اسلامی و با ایجاد حساسیت مشترک دینی بر پایه راهکارهای سیره نبوی و علوی برای تحقق وحدت اسلامی محقق شدنی است.
شهرستان طلای سبز، این روزها با قدم های پاییزی رنگارنگ شده است و زیبا.
نور الهی خاموش نشدنی است؛
توهین به بالاترین مقدسات مذهبی ما یعنی وجود مقدس و ملکوتی پیامبر عظیم الشأن حضرت محمد بن عبدالله ( صلی الله علیه و اله و سلم) چنان درد جانکاهی است که هیچ مسلمشاعر تویسرکانی با انتساب خفاش به مکرون رییس جمور فرانسه گفته؛ خفاش را گر که بد آید ز آفتاب ... از احمقی است گفتن هزیان به مصطفی. ان با غیرت و متعصبی نمی تواند و نباید به راحتی از کنار آن بگذرد
وقتی شهر طلای سبز می نوازد؛
طبیعت بکر این روزهای شهر طلای سبز، ساز پاییزه خود را با نغمه خش خش این برگ ها زیر پای مخلوقات هستی کوک کرده و چه دل نشین است تلاطم موج واره این صدا در گوش انسان ها.
روایتی از سالروز آسمانی شدن یک دانش آموز؛
در چنین روزهایی، بر روی ملحفه ای که متبرک به خون سید فواد بود با خطی درشت نوشتند "استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی" و بدین ترتیب پرچم مراسم تشییع و تدفین نخستین شهید انقلاب تویسرکان مهیا می شود.
به روایت قاصدک!
شهادت خاتم المرسلین دیوارهای غم را فرو ریخت و بعد، آنان که با غصب فدک، واقعه عظیم غدیر را هم به فراموشی سپردند به قصد شوم نابود کردن بیت الاحزان زهرا(س) خواستند صدای گریه های سیاسی پاره تن اسلام به گوش حق جویان نرسد، اما تاریخ نشان داد که آن صدا ماندگار شد، صدایی که غم غربت اسلام، قرآن و یک خاندان مطهر را فریاد می زند.
نماینده ولی فقیه در همدان در جمع کارکنان دستگاه قضایی استان:
نماینده ولی فقیه در همدان با بیان اینکه در کلام خدا نبی مکرم اسلام(ص) اسوه ای حسنه و الگویی کامل برای بشریت در تمام دوران هاست، گفت: ایشان بشری خاکی بودند که با عبودیت خویش توانست به مرتبه ای برسد که هیچ مخلوقی در عالم خلقت به آن مقام نرسیده است.
پا در رکاب بودن هلال احمری ها برای مبارزه با کرونا؛
طرح نذر سلامت ۲ با هدف انسجام بخشی و اجرایی سازی پروتکل‌های بهداشتی به منظور نهادینه شدن این مهم و ایجاد حساسیت بین مردم نسبت به جدی گرفتن خطر کرونا توسط جمعیت هلال احمر تویسرکان برگزار شد.
مدیر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در استان همدان گفت: با توجه به گستردگی شیوع بیماری کرونا در همدان نماز جمعه فردا ۱۸ مهرماه برگزار نمی‌شود.
امام‌جمعه تویسرکان عنوان کرد
امام جمعه تویسرکان با بیان اینکه پیام روشن شهدا حرکت در مسیر ولایت است، گفت: و چه زیبا در وصیت نامه شهید همدانی اوج این ولایت مداری در جمله ای زیبا نقش بسته؛ آنجا که گفته "عشق به ولایت فقیه و اطاعت کامل از ایشان سعاتمندی دنیا و آخرت را دارد".
دلتنگی های رزمنده تویسرکانی؛
حاج حسین، به عنوان فرمانده ای خط شکن با طرح های مبتکرانه اش سدی برابر نفاق بود، با صلابت رو در روی دشمن گام بر می داشت و با مرام حسینی (ع) و شخصیتی وحدت آفرین روحیه همدلی را بین مردم سوریه رواج داد و با ایجاد بسیج مردمی، دست داعشی های تکفیری را همراه با سردار دل ها سلیمانی از تجاوز به سوریه قطع کرد.
گام های حسینی/
یک کارشناس مذهبی گفت: برای اینکه جزو زائران کربلا باشیم، ابتدا باید غسل کنیم و سپس زیارت اربعین بخوانیم.
رئیس اداره میراث فرهنگی تویسرکان مطرح کرد
رئیس اداره میراث فرهنگی تویسرکان با اعلام اینکه گشانی، اشتران، شهرستانه و کهنوش چهار روستای هدف گردشگری این شهرستان است، گفت: ظرفیت بوم گردی در این روستاها می تواند زمینه ساز ارتقاء صنعت گردشگری و توریسم در منطقه شود.
روایتی از حبیب حرم، نخبه سپاه و یک سردار فرهنگی؛
روایت حبیب حرم، نخبه سپاه، آن سردار فرهنگی، یار ولی و پدری مهربان و طراح دهکده های مقاومت و بسیج مردمی سوریه آن هم وسط معرکه، روایت یک مجاهد خستگی ناپذیر به نام حاج حسین آن دانش آموخته مکتب حسینی است که در دفاع از اسلام و حمایت از آب، خاک و ناموس در سالیان متمادی چه در دوران دفاع مقدس و چه پس از آن همچون ستاره ای درخشید و داستانی که از ایستادگی های یک مدافع حرم در برابر اشقیای تکفیری تا ابد ماندگار ماند.
شبکه‌های سیما در آستانه اربعین حسینی، پخش زنده مراسم اربعین از عتبات عالیات، ویژه برنامه‌های تلویزیونی، مستند و ... را در جدول پخش برنامه‌های خود جانمایی کرده اند.
دوران دفاع مقدس نردبانی بود از زمین تا ملکوت، چه رزمندگانی از مال و جان خود گذشتند تا یک وجب از این سرزمین به دست حرامیان نیافتد و سیم خاردارهای نفس را باز کردند و میدان مین برایشان می شد معبری به سوی آسمان.
روزی که خواب شوم بعثی ها تعبیر نشد؛
بعثی ها با اداوات جنگی بسیار آمده بودند که بمانند، یک طرف دل رزمندگان برای شکست حصر آبادان پر می زد و یک طرف جشن و پایکوبی دشمن در آن سوی کارون، اما دیری نپایید که وحدت سپاه و ارتش مثال زدنی شد و با طراحی عملیات مبتکرانه ثامن الائمه از سوی یک فرمانده هم متجاوز از خانه رانده شد، هم با تجهیزات به غنیمت گرفته شده یک لشکر زرهی بزرگ شکل گرفت.
رئیس کل دادگستری استان همدان:
رئیس کل دادگستری استان همدان با بیان اینکه امروز بازخوانی و درس آموزی از وقایع جنگ تحمیلی ضرورت دارد، گفت: آنچه که سبب ماندگی و "مقدس" شدن دفاع ملت ما در جهان شد، حرکت تکلیف مدارانه رزمندگان ما در دفاع از اسلام بود.
رئیس کل دادگستری استان همدان:
رئیس کل دادگستری استان همدان گفت: امروز ارائه خدمت و انجام تکلیف در محل کار از سوی هر فرد و مسئولی عرصه عبادت و جهاد است و انجام وظیفه در امور محوله ارزشی برابر با جهاد در عرصه دفاع مقدس دارد.
واقعه در واقعه؛
کودک کشی ریشه در جهالتی عمیق دارد که روزی پاسخ دختری سه ساله در طلب پدر را با سری بریده بر دشت می دهند و روزی دیگر در قالب جاهلیت مدرن از آستین های صدام و بعدها داعشی های صهیونیستی بیرون می زند و اگر نبود آن رشادت های هزاران هزار شهید، جانباز و ایثارگر در دفاع مقدس و مدافعان حرم در دهه اخیر معلوم نبود که زمین داغ چه رد خون هایی را بر جان می خرید.
به مناسبت شهادت حضرت رقیه‌(س) پیامک‌های تسلیت مرتبط با این روز را برای دوستداران و عاشقان آن حضرت آماده کرده‌ایم.
روایتی ۴۰ ساله از جنگ تا جنگ؛
رزمنده غواصی که روزگاری برای اعزام به جبهه شناسنامه اش را دستکاری کرده می گوید: جنگ خاتمه نیافته، هنوز صدای توپ و تانک دشمن پشت خاکریزها به گوش می رسد، روزی با عاملی همچون صدام و روزی دیگر با بوق چی های تبلیغاتی استکبار از صهیونیسم گرفته تا امریکا و آخرین ترفند دشمن رخنه در کارزاری حیاتی، برای نابودی روحیه جهادی مدیران است و امروز نظام نیازمند مدیران انقلابی است نه آنان که به فکر بزرگ کردن سفره اش باشند.

صفحه‌ها