نهضت سواد رسانه

نهضت سواد رسانه

مدیر کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی همدان:
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به جوانان گروههای جهادی و بسیج سازندگی:
سرپرست معاونت اجتماعی دادگستری همدان تاکید کرد

نظرخواهی

عملکرد دولت را در اجرای اقتصاد مقاومتی در سال جاری چگونه یافتید؟

مطالب اجتماعی

مدیر اورژانس تویسرکان:
مدیر اورژانس تویسرکان گفت: هنوز 12 روز از آغاز فصل برداشت گردو نگذشته که با سقوط 37 گردوتکان در شهرستان روبرو بودیم که 28 نفر از آنان در بیمارستان تویسرکان بستری، دو نفر به همدان اعزام و مابقی سرپایی مداوا شدند.
ماسک نزنی، کرونا یقه ات را می گیرد!
رفتارهای برخی از مسئولان، کارمندان و تعدادی از مردم در خصوص عادی انگاری کرونا تعجب آور است، برخی به بهانه توزیع سبد غذایی فراخوان برای تجمع می زنند، عده ای در کف کوچه سبزی پاک می کنند و تعدادی دیگر نیز یا مهمانی بازیشان گل کرده و یا مجالس ترحیم در آرامستان برگزار می کنند آن هم بدون ماسک.
گردو یکی از مقوی‌ترین انواع مغزهاست و مصرف آن باعث درمان بسیاری از بیماری‌ها خواهد شد.
روایتی ۴۰ ساله از جنگ تا جنگ؛
رزمنده غواصی که روزگاری برای اعزام به جبهه شناسنامه اش را دستکاری کرده می گوید: جنگ خاتمه نیافته، هنوز صدای توپ و تانک دشمن پشت خاکریزها به گوش می رسد، روزی با عاملی همچون صدام و روزی دیگر با بوق چی های تبلیغاتی استکبار از صهیونیسم گرفته تا امریکا و آخرین ترفند دشمن رخنه در کارزاری حیاتی، برای نابودی روحیه جهادی مدیران است و امروز نظام نیازمند مدیران انقلابی است نه آنان که به فکر بزرگ کردن سفره اش باشند.
مدیرکل دامپزشکی استان همدان خبر داد
مدیرکل دامپزشکی استان همدان از راه‌اندازی سامانه آنلاین بازرسی بهداشتی مواد خام دامی در همدان برای نخستین بار در کشور خبر داد.
به همت کانون فرهنگی مساجد محقق شد
مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تویسرکان از توزیع ۲۲۷ بسته گوشت به ۳۴ میلیون تومان بین نیازمندان خبر داد و گفت: این بسته به همت پیگیری های دبیرخانه کانون فرهنگی و هنری مساجد شهرستان تهیه و به طور عمده در سطح روستاهای محروم توزیع شد.
رئیس اورژانس پیش‌بیمارستانی تویسرکان:
رئیس اورژانس پیش‌بیمارستانی تویسرکان با اعلام برخورد یک دستگاه پژوه با یک دستگاه خودروی نیسان در گردنه خیرآباد، گفت: بر اثر این تصادف یک نفر فوت کرد و چهار مصدوم بر جای ماند.
اعمال و دعاهایی که به شما کمک می‌کند تا در ماه صفر از بلاها دور بمانید.
روایتی از جنگی نابرابر؛ 500 خمپاره در برابر 2 گلوله،
عمو بهبود یکی از رزمندگان هشت سال جنگ تحمیلی، از روزهایی حرف به میان می آورد که سپاه تنها نارنجک و ژسه داشت، روزگاری که در دفاعی مقدس، مردان و زنان دلیر این سرزمین یک وجب از خاک کشور را به دشمن ندادند و تأکید دارد که امروز ایران اسلامی با پیشرفت در حوزه تسلیحات دفاعی حتی زیر آتش تحریم ها، مستکبرین دیگر جرأت سنگ پرانی ندارد.
پیگیری یک مطالبه؛ چرا در تویسرکان به جای فوتبال فیلم خارجی پخش می شود؛
تحریم حق پخش برخی مسابقات بین المللی از جمله فوتبال از طریق ماهواره سبب شده تا فیلم خارجی در تویسرکان و تعدادی دیگر از شهرستان های کشور به روی آنتن برود و تنها مناطقی که زیرساخت های زمینی آن مهیاست می توانند مسابقات را تماشا کنند، بنابراین وزارت ارتباطات مؤظف است که زیرساخت های لازم را فراهم سازد نه صدا و سیما.
در اختتامیه برنامه های اوقات فراغت هلال احمر عنوان شد؛
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان تویسرکان از افتتاح و راه اندازی دو خانه هلال درروستاهای محمودآباد و سوتلق خبر داد و گفت: خانه های هلال بستر فعالیت های مختلف جوانان روستایی را دربرنامه های مرتبط باهلال احمر فراهم می سازد.
شهر طلای سبز چشم انتظار ایده های مبتکرانه؛
گردوی تویسرکان برند جهانی دارد با این وجود در حالی که انتظار می رفت در روزهای کرونایی از طرح های مبتکرانه و خلاقانه به منظور برگزاری جشنواره گردو به طور مجازی بهره گرفته شود و از این ظرفیت برای التیام اقتصاد بیمار شهرستان فرصت سازی کنند، فرماندار شهرستان گفته که؛ امسال جشنواره گردو نداریم!
پیگیری یک مطالبه؛ شهر طلای سبز ایران چرا جلوه گری ندارد؟
ایده ها و طرح های مبتکرانه و خلاقانه همراه با پیوست فرهنگی برای نمادها و المان های هر شهر، زیبایی آن را رقم می زند، با این وجود جای خالی پیوست فرهنگی در مبلمان شهری تویسرکان مشهود است و انتظار می رود متولیان امر از هنر دست هنرمندان این دیار به ویژه منبت کاران خوش ذوق بهره گرفته و نمایی زیبا و شاداب به شهر ملی منبت گلریز ببخشند.
دستاوردهای انقلاب اسلامی در جای جای میهن عزیزمان بر کسی پوشیده نیست، دستاوردهای عظیم و رسیدن به خودکفایی در حوزه های مختلف حتی با وجود تحریم های همه جانبه دشمنان نظام، به ویژه در عرصه دارویی آن هم در یک شهرستان کوچک، خود گواه عظمت انقلاب و هویت این انقلاب در استقلال و آزادی کشورمان است.
پیامبری که از خدا عمر دوباره گرفت؛
آرامگاه حیقوق نبی(ع) در تویسرکان از قدیمی‌ترین آثار تاریخی ایران در استان همدان است که با مشاهده این ویدئو سفری مجازی به این جاذبه گردشگری خواهید داشت.
گزارشی از آخرین وضعیت مدارس در شرایط کرونایی کشور؛
این روزها از یک سو عمده مدارس به ویژه مدارس مناطق کم برخوردار از امکانات بهداشتی برای مقابله با کرونا محرومند و از سویی دیگر تامین هزینه های تهیه ملزومات بهداشتی برای خانواده های متوسط به پایین مقدور نیست، از این رو می طلب تا جهادگران و خیران نیک اندیش برای کمک به دانش آموزان به میدان بیایند تا از نگرانی خانواده ها بکاهند.
با وجود هشدارهایی مبنی بر رعایت اصول ایمنی؛
مدیر اورژانس تویسرکان گفت: همزمان با فصل گردوتکانی و تنها در سه چهار روز گذشته متأسفانه شاهد سقوط چهار نفر از همشهریان به دلیل سقوط از درختان گردو بودیم که دچار تروما و آسیب های مختلف شدند.
یادداشت؛
چند روزی است فضای مجازی متأثر از چند تغییر جزئی در تصاویر کتابهای درسی مقطع ابتدایی است. تصاویری که عده ای را در حذف قرآن به صحنه انتقاد کشانده و عده ای دیگر را در موضوع تصویر کارتونی دو دختر؛ موضوعاتی جزئی که به نظر می رسد پرداختن رسانه ها به آن با اهداف خاصی همراه است.
باغداران و گردوتکانان بخوانند...
جدای از آن که گردوتکانان شهر طلای سبز ایران، باید آموزش های لازم به منظور بالارفتن از درختان را فرا بگیرند و از تجهیزاتی به مانند کمربند ایمنی، ساخت مخترع تویسرکانی برای گردوتکانی استفاده کنند و بیمه باشند، رفتن به سمت سرشاخه کاری و اصلاح درختان گردو برای کاهش ارتفاع درختان هم یک ضرورت است تا هیچ بهره برادری از درختی سقوط نکند.
خطیب نماز جمعه تویسرکان:
خطیب نماز جمعه تویسرکان گفت: اگر دولت فرانسه معتقد است که عتاکی به مقدسات اسلام آزادی بیان است پس چرا سخن گفتن از هولوکاست جرم را جرم می دانند و چرا روژه کارودی را برای سخن گفتن از هولوکاست زندان و مورد اهانت قرار دادند؟
رئیس‌کل دادگستری استان همدان:
رئیس‌کل دادگستری استان همدان با بیان اینکه تغییر کاربری اراضی کشاورزی می تواند تهدیدی برای امنیت غذایی باشد، گفت: از یک سو دولت آن اراده لازم برای نظارت پیشگیرانه در جلوگیری از تغییر کاربری اراضی را ندارد و از سویی دیگر تدوین قوانینی برای مبارزه با صاحبان زر و زور و تزویر نابود کننده اراضی کشاورزی ضروری است.
پیگیری مطالبه کشاورزان و پاسخ مفتح؛
سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس مشکلات موجود بر سر راه کشاورزان را ناشی از ضعف عملکرد دولت می داند نه تحریم ها، بر این اساس تاکید دارد که قیمت سرم سام آور کودهای کشاورزی در روزهای اخیر با توجه به کمبود نقدینگی کشاورزان نه تنها بر قیمت تمام شده محصول تولیدی می افزاید بلکه زمینه ساز تورم و ایجاد مشکل در حوزه اقتصاد و تامین منابع غذایی بیش از ۸۰ نمیلیون ایرانی می شود.
زرین آمیزی خبر داد؛
سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور از شروع ثبت نام هشتمین آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی از فردا پنجشنبه ۲۰ شهریور خبر داد.
مدیرکل ثبت احوال استان همدان خبر داد
مدیرکل ثبت احوال استان همدان از کاهش ۴.۶ درصدی ازدواج و افزایش ۷ درصدی طلاق در استان همدان خبر داد.
درحالی کمتر از یک ماه از فرصت تعیین شده برای اجرای طرح غربالگری تنبلی چشم در همدان باقی مانده که تنها دو هزار کودک از جامعه ۴۶ هزار نفری این طرح در سنجش بینایی شرکت کرده اند.

صفحه‌ها