صندوق خیریه
همدان پرس
آب و هوای تویسرکان

 

 

 

نهضت سواد رسانه

نهضت سواد رسانه

مدیر کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی همدان:
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به جوانان گروههای جهادی و بسیج سازندگی:
سرپرست معاونت اجتماعی دادگستری همدان تاکید کرد

نظرخواهی

عملکرد دولت را در اجرای اقتصاد مقاومتی در سال جاری چگونه یافتید؟

مطالب اجتماعی

جزئیات نزاع دسته جمعی با سلاح شکاری!
دادستان همدان از نزاع دسته جمعی در یکی از روستاهای ملایر خبر داد و گفت: متأسفانه در این نزاع که با سلاح گرم رخ داده دو نفر به قتل می رسند.
دادستان همدان:
دادستان همدان از عدم همرانی بازاریان این استان با منافقین خبر داد و گفت: بازاریان بصیر با باز بودن مغازه های خود نه بزرگی به تبلیغات گسترده و شبانه روزی منافقین گفتند.
فرماندار تویسرکان:
فرماندار تویسرکان گفت: متولیان عرصه فرهنگی با ایده پردازی و طرح های مبتکرانه نسبت به فضاسازی محوطه های گلزار شهدا و تپه نورالشهدا برای انتقال سبک زندگی شهدایی تلاشی مضاعف داشته باشند.
فرماندار تویسرکان خبر داد:
فرماندار تویسرکان با اشاره به کم سابقه بودن کاهش بارندگی ها در سال جاری، گفت: در سه ماهه گذشته با تدابیر اندیشیده شده، ورود چاه های جدید به شبکه آبرسانی و همکاری کشاورزان و باغداران خوشبختانه با قطعی آب مواجه نبودیم، اما اگر صرفه جویی نشود جیره بندی آب دور از انتظار نیست.
به دنبال گلایه مندهای مطرح شد؛
سال هاست که پای مدیریت شهری در حوزه مناسب سازی معابر تویسرکان لنگ می زند.اینجا نه فکر و اندیشه ای در ذهن مسئولان برای پاسخگویی به خواسته های معلولان وجود دارد و نه دستی که برنامه ای مناسب تدوین و طرح ریزی کند.
طی روز‌های یکشنبه و دوشنبه در اکثر نقاط کشور بویژه نوار شمالی ایران دما ۴ تا ۷ درجه کاهش می‌یابد.
دادستان همدان؛
دادستان همدان از آزادی ۸۰ زندانی در استان خبر داد و گفت: در بین آزادشدگان تعدادی هم مرتبط با حوادث اخیر در اغتشاشات هستند.
دادستان همدان در نشست پرسش و پاسخ با طلاب؛
دادستان همدان با بیان اینکه قوانین تشریفاتی سبب اطاله دادرسی در پرونده متهمان حوادث اخیر شده، گفت: متأسفانه قانون آیین دادرسی افتراقی در حوزه جرایم امنیتی نداریم، برخی قوانین به نظر از سوی قانون گذار عجولانه وضع شده و برای برخی رخدادها هم جرم انگاری نشده است.
حرف های خودمانی مردم با فرماندار تویسرکان؛
امروز اهالی شهر فرسفج و روستای لامیان کاری کردند کارستان و با برپایی نمایشگاه و مسابقات ورزشی شور و هیجانی مضاعف به راه انداختند، شادابی و نشاطی که بین مردم این دیار و خنده هایی که بر لب پیر و جوان و زن و مرد بود فرماندار را هم سر ذوق آورد، تا جایی که او نیز دست به قلم موی نقاشی برد و بر دیوار نقشی بست.
دادستان همدان در اجتماع بزرگ دختران و بانوان همدانی؛
دادستان همدان با گلایه مندی از عملکرد ضعیف و منفعل متولیان فرهنگی در عرصه های مختلف گفت: از برنامه ها و نگاه های مثبت، دغدغه مند و جسورانه بانوان برای اشاعه هرچه بیشتر فرهنگ حجاب و عفاف حمایت می کنیم.
مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی گفت: یکشنبه در اردبیل و گیلان و دوشنبه در مازندران، گلستان، خراسان شمالی و خراسان رضوی، کاهش دمای ۶ تا ۸ درجه‌ای رخ می‌دهد.
در جمع اهالی کوی خضر؛
دادستان همدان گفت: روزهای نخست تحرکات که عده ای فریب خورده بودند،می گفتیم، هیجانی و جوگیر شدند و خط و خطوط دشمنان را نمی شناسند، ولی اکنون که برای همه دشمنی منافقین و معاندین روشن شده، اگر کسی بیاید و امنیت مردم را بر هم زند با جدیت با او برخورد می کنیم؛ امروز روز پایان مماشات است.
برای بانوان فرصت ساز تویسرکانی؛
اینجا در تویسرکان به همت فرصت سازی دو بانوی بسیجی، چرخ زندگی هفت خانوار با چرخیدن "چرخ خیاطی ها" می چرخد.
دادستان همدان خبر داد؛
دادستان همدان از انهدام شبکه سازمان یافته قاچاق موتورسیکلت های بالای 250 سی.سی خبر داد و گفت: این شبکه با بهره گیری از فضای مجازی، موتورسیکلت ها را به نقاط مختلف کشور ارسال می کردند.
دادستان همدان خبر داد؛
دادستان همدان از صدور کیفرخواست برای ۲۳۴ نفر از متهمان آشوب‌های اخیر در سطح استان خبر داد.
اسطوره سازی با زندگی در امنیت؛
بانوی نمونه مشاغل خانگی کشور، یک مادر، همسر و خواهر است، یک بسیجی تویسرکانی که در امنیت رشد یافته و این روزها با کارآفرینی برای 17 نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم مصداقی از جهاد عملی تبیین شده، او معتقد است؛ تلاش و پشتکار در کنار لبخند به زندگی با تمام سختی هایش، می شود رمز پیروزی در عرصه جهاد اقتصادی.
کودکان و نوجوانان را باید از آسیب‌پذیرترین گروه‌های در معرض خطر فضای مجازی قلمداد کرد؛ گروهی که از بدو تولد به‌واسطه شرایط ویژه این عصر، عادت کرده‌اند از صبح تا شب در محاصره رسانه‌های الکترونیک باشند.
ساعت گذشته:
 سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: تعداد مراجعان سرپایی به اورژانس بیمارستان‌های استان همدان با علائم تنفسی مشکوک و قطعی کرونا در ۲۴ ساعت گذشته ۴۱۱ نفر است.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان خبر داد:
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان با بیان اینکه همکاری دستگاه‌های فرهنگی با محوریت کتابخانه‌های عمومی در روستاها باعث شد در هشتمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب سه روستا از استان حائز رتبه برتر شوند گفت: روستای ویان در کبودراهنگ، شاهنجرین در درگزین و اشترمل تویسرکان جزو روستاهای برگزیده دوستدار کتاب شدند.
در مطلب زیر با شما درباره نکات پخت لپه صحبت کرده‌ایم، امیدواریم که مفید واقع شده و مورد استفاده قرار بگیرد.
مقصران ساخت جاده ای ناایمن را معرفی کنید؛
در حالی که تعریض سه راهی فرسفج از تویسرکان به این شهر را از سمت راست انجام داده اند، اما شاهد هستیم که از این سه راهی به بعد و به سمت کنگاور تعریض از سمت چپ انجام شده! و این مسئله تصادفات بسیاری را رقم زده است.مردم از دادستان شهرستان می خواهند برای برخورد با مقصران این گونه جاده سازی و ملزم کردن مسئولان به اصلاح آن وارد میدان شود.
یک دل شدن تویسرکانی برای وحدت؛
براندازان دلخوش به سراب چند عمامه پرانی اند که توسط فضای مجازی بزرگ نمایی شده، غافل از آن که اینجا روحانیت محبوبیت دارد و حرف بر سر سری است که این عمامه ها را بر سر دارد، حرف بر سر تفکر جهادی روحانیتی است که به وقت زلزله و سیل در کنار مردم هستند.
مدیرکل هواشناسی استان همدان گفت: میانگین بارش باران از ابتدای سال زراعی جاری (اول مهر ۱۴۰۱) تاکنون در این استان ۳.۱ میلی‌متر بوده که این میزان نسبت به دوره بلند مدت ۹۳ درصد کاهش را نشان می‌دهد.
با پیگیری رودآور و پس از سال ها انتظار؛
رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای تویسرکان از اجرای طرح اصلاح نقطه حادثه خیز خیرآباد و ترانشه برداری به طول ۳۰۰ متر خبر داد تا دید رانندگان اصلاح و از وقوع واژگونی ها پیشگیری شود.
از قدیم الایام کلیشه هایی، چون «دخترا بابایی هستند و پسرا مامانی» یا «دختر‌ها دوست دارند خودشان را برای پدرانشان لوس کنند» و عباراتی از این دست باعث شد تا پدران و مادران در نوع ارتباط مناسب خود با فرزندانشان دچار اشتباهاتی شوند.

صفحه‌ها