آخرین اخبار

پربیننده ها

23. ارديبهشت 1399 - 20:48   |   کد مطلب: 38261
فرمانده کل ارتش گفت: چهار گروه کارشناسی از ستاد کل، وزارت دفاع، ارتش و نیروی دریایی در حال بررسی حادثه کنارک هستند.

به گزارش رودآور به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش در حاشیه مراسم استقبال از پیکر شهدای ناوچه کنارک عصر امروز در پایگاه یکم شکاری شهید لشکری و در جمع خبرنگاران گفت: هرکسی که لباس سربازی می‌پوشد دنبال شهادت است. بعضی مانند ما سی سال در کوه و دریا دنبال آن می‌گردند و پیدا نمی‌کنند و بعضی راه صد ساله را یک شبه می‌روند.

او افزود: از نخستین لحظاتی که این اتفاق افتاد کار‌هایی که باید انجام می‌شد انجام شد. اکنون چهار گروه کارشناسی از ستاد کل، وزارت دفاع، ارتش و نیروی دریایی از لحظه‌ای که اتفاق افتاده در حال بررسی موضوع هستند.

او افزود: معمولا در این گونه حوادث کار خیلی پیچیده است و اینکه معلوم شود چه بخشی مربوط به فناوری و چه بخشی مربوط به نیروی انسانی است کار بسیار دقیقی است.

فرمانده ارتش ادامه داد: یکی دیگر از کار‌هایی که باید انجام شود نجات باقی مانده خدمه بود که شناور‌های نیروی دریایی به سرعت در منطقه حاضر شدند و توانستند ۱۶ نفر را نجات بدهند و یکی از این ۱۶ نفر هم به شهادت رسید و حال بقیه خوب است. بقیه که در محل‌هایی بودن؛ که نزدیک به محل سانحه بوده پس از اقداماتی که برای خروج آن‌ها از شناور انجام شد به شهادت رسیده بودند و دیشب آخر وقت آن‌ها را از شناور خارج کردند.

سرلشکر موسوی تصریح کرد: در کنارک همه اقدامات برای انتقال آن‌ها انجام شد و نیروی هوایی برای انتقال آن‌ها و خانواده هایشان به هرجا که لازم بوده با تمام توان اقدام کرده است.

او افزود: کار‌های دیگری که باید انجام شود گرفتن آزمایش DNA است تا بخش‌هایی که مشخص نیست برای کدام شهید است شناسایی شود پیش بینی‌های لازم با پزشکی قانونی انجام شده تا از همین الان کار خود را انجام دهند.

فرمانده کل ارتش اظهار کرد: تمام فرماندهان نظامی در استان‌هایی که شهدا به آن‌ها تعلق دارند آماده استقبال از پیکر شهدا هستند. البته در این ایام باید تا آنجا که می‌توانیم رعایت دستور العمل‌های بهداشتی را بکنیم.

سرلشکر موسوی عنوان کرد: یک سری امور حقوقی دیگر نیز وجود دارد که باید در ارتش، ستاد کل نیرو‌های مسلح و بنیاد شهید انجام شود که تاکنون آنچه باید انجام می‌شده صورت گرفته و از این به بعد هم انجام می‌شود.

او در پایان خاطرنشان کرد: از نکاتی که ما باید خدا را بابت آن شاکر باشیم این است که پیش از تشییع شهدای ارتش در کنارک جوانان به فرماندهان ما مراجعه می‌کردند و می‌گفتند ما آماده ایم جای این شهدا را پر کنیم و از مرز‌های کشور دفاع کنیم و عزیزان ما در ارتش بر پیمان خونی که با ملت بسته اند تا آخر ایستاده اند. پیکر همه شهدا پیدا شده است و کار‌هایی که الان در حال انجام است برای پیدا کردن علت حادثه است.

انتهای پیام/

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما

صندوق خیریه
همدان پرس
آب و هوای تویسرکان