آخرین اخبار

پربیننده ها

31. ارديبهشت 1399 - 20:57   |   کد مطلب: 38306
دبیرکل حزب الله لبنان در سخنرانی خود به مناسبت روز جهانی قدس، این روز را میراث مبارک امام خمینی(ره) خواند.

به گزارش رودآور به نقل از خبرنگاران جوان، سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان در سخنرانی خود به مناسبت روز جهانی قدس، این روز را میراث مبارک امام خمینی (ره) خواند و گفت: روز قدس بیانگر پایبندی ایران به مسئله فلسطین، جهاد برای آن و عقب نشینی نکردن از آن است.

او افزود: امام خمینی کسی است که با انقلاب اسلامی خود آمال و آرزوهای مستضعفین و مظلومان رامحقق کرد و با نام‌گذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی قدس بر پایبندی راسخ و استوار جمهوری اسلامی ایران به مسئله فلسطین تاکید کرد. ایشان جهاد برای فلسطین و قدس را از اوجب واجبات دانسته و تاکید کردند که هر قدر فشارها و بحران‌ها زیاد و نیاز به هزینه‌ها و فداکاری‌های بزرگ داشته باشد، نباید از آن عقب نشست.

راه شهید سلیمانی را کامل خواهیم کرد

دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد: تمام توطئه‌ها و فتنه‌ها برای فروپاشی مقاومت به شکست انجامید و تمام تلاش‌ها برای منزوی کردن فلسطین ناموفق بوده است. بر تعهد و پایبندی قاطع خود به مسئله فلسطین تاکید می‌کنیم و همواره در مسیر حمایت از ملت فلسطین و گروه‌های مقاومت خواهیم ایستاد. روز قدس امسال شهید قدس، حاج قاسم سلیمانی که یکی از بزرگترین ارکان مقاومت بود را نداریم. ما راه شهید سلیمانی را کامل خواهیم کرد و به او تعهد می‌دهیم که آرزوهایش را محقق خواهیم کرد و آنگونه که او به ما یاد داد در تمام جبهه‌ها حاضر خواهیم بود. او شهید بزرگ قدس است و ما راه او را ادامه خواهیم داد.

از هر زمان دیگری به قدس و آزادسازی آن نزدیک‌تریم

سید حسن نصرالله در ادامه افزود: امروز و در سال ۲۰۲۰ علی‌رغم تمام تحولات بین‌المللی و منطقه‌ای و علی‌رغم تمام فتنه‌هایی که وجود داشته به فضل ایمان، پایداری، صبر، درستی، اخلاص و هماهنگی میان محور مقاومت، انشالله از هر زمان دیگری به قدس و آزادسازی آن نزدیک‌تریم.

او همچنین گفت: صهیونیست‌ها امروز از پیروزی‌های محور مقاومت سرگشته و در هراسند و به خاطر شکست متحدان خود و متحدان آمریکا در تمام جبهه‌های منطقه ناامید هستند. مسئولان رژیم صهیونیستی در سخنان خود به وضوح ترس شدید خود را از روند رو به رشد قدرت مقاومت از همه لحاظ ابراز می‌کنند. کسانی که تمایل به عادی سازی دارند، تصویر واقعی امت اسلامی نیستند بلکه تصویر کسانی هستند که موضع خود را تاکنون پنهان کرده بودند و اکنون واقعیتشان برملا شده است.

 احیای قدس در هیچ شرایطی نباید فراموش شود

دبیر کل حزب الله لبنان تصریح کرد: تمام تلاش خودمان را به کار خواهیم بست، تمام موانع را برطرف خواهیم کرد، تمام مقدمات لازم را فراهم خواهیم کرد، برای روزی که قطعا خواهد آمد، روزی که همگی در مسجدالاقصی در بیت المقدس انشاء‌الله نماز خواهیم خواند، جایی که بازوان قدرتمند مقاومت و خون‎های پاک و آزادگان امت اسلامی آن را آزاد خواهند کرد.

سید حسن نصرالله همچنین گفت: گرچه به دلیل شیوع ویروس کرونا محدودیت داریم، اما از تمام امت اسلامی می‌خواهیم با شیوه‌های ممکن اعم از رسانه ها، فضای مجازی و برنامه‌های فرهنگی و سیاسی روز قدس امسال را هم احیا کنند. روز قدس امسال هم باید مانند روز قدس سال‌های گذشته مهم باشد و در هیچ شرایطی نباید احیای آن فراموش شود، چرا که قدس هدفی است که باید تمام اندیشه‌ها، دل‌ها، چشم‌ها و گام‌ها متوجه آن باشد و انشاء‌الله به آن خواهیم رسید.

انتهای پیام/

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما

صندوق خیریه
همدان پرس
آب و هوای تویسرکان