آخرین اخبار

پربیننده ها

10. خرداد 1399 - 16:11   |   کد مطلب: 38366
رئیس کل دادگستری استان همدان با بیان اینکه معارفه های رؤسای جدید دادگستری ها و دادستان های استان همدان بر اساس منویات رهبر انقلاب و با رویکرد کادرسازی و بهره گیری از نیروی جوان در این دستگاه بوده، گفت: تشکیل ستاد تألیف قلوب و کمیته مصلحین و معتذرین، برنامه محور کردن قضات، حبس زدایی و برخورد قاطع با مجرمان در فضای مجازی از دیگر اولویت های دادگستری استان در چند ماه اخیر بوده است.

به گزارش رودآور، « محمدرضا عدالتخواه » ظهر امروز در مراسم تکریم و معارفه ریاست دادگستری شهرستان فامنین، گفت: در 9 ماهه گذشته تاکنون در مراسم های متعددی از 9 شهرستان استان، هفت رییس دادگستری و 6 دادستان تغییر وضعیت پیدا کردند و معارفه شدند.
وی اظهار کرد: تغییرات در دستگاه قضایی کار دشوار و سنگینی است اما تاکنون 90 نفر در این استان در حوزه های مختلف تغییر سمت داشته اند.
* بهره مندی از نیروهای جوان با رویکرد بیانیه گام دوم انقلاب در دستور کار دستگاه قضا
رئیس کل دادگستری استان همدان با بیان اینکه تغییرات انجام شده بر مبنای منویات رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب بوده است، افزود: بر این اساس بهره گیری از جوانان مؤمن، متعهد و انقلابی با رویکرد کادرسازی و تربیت نیروی های انقلابی در دستگاه قضا در دستور کار ما قرار گرفته تا جایی که میانگین سن افراد معرفی شده جدید پاینیتر آمده است.
عدالتخواه تصریح کرد: کادرسازی نیروی ارزشی و انقلابی برای تمام بخش های کشور به ویژه در دستگاه قضا یک ضرورت است و ما مؤظف به معرفی نیروهای جوان به عنوان پشتوانه نظام در سمت های مختلف هستیم تا در آینده شاهد رشد تفکر انقلابیگری در بین مسئولان نظام باشیم.
وی عنوان کرد: علاوه بر شروط ذکر شده بالا، به منظور تعیین یک شخص برای جایگاه های مسئولیتی همچون دادستان و ریاست دادگستری یک شهرستان، استقرار آن فرد در محل خدمت خود نیز جزء اولویت های اصلی ما بوده تا آن مسئول با حضور مستمر در آنجا در ایجاد وحدت بین دستگاه قضا و سایر نهادها اثربخش تر عمل کند.
*دیدارهای چهره به چهره مردم با رؤسای دادگستری ها در روزهای کرونایی ادامه دارد
رئیس کل دادگستری استان همدان به دیدار مردمی و چهره به چهره خود و دیگر رؤسای دادگستری سراسر استان با مردم اشاره کرد و گفت: با وجود ویروس کرونا این دیدارها همچنان انجام می شود و حتی کیفیت کار در این حوزه بهتر شده است.
عدالتخواه در ادامه عدالت را رکن اصلی و اساسی دستگاه قضا و قاضی دانست و اظهار کرد: در مبانی دینی و اعتقادی اعتقاد ما بر این است که قضاوت شأن خداوند متعال است که به ائمه تفویض فرمودند و از ائمه(ع) با شرایط به فقیه جامعه شرایط رسیده است.
*برقرای عدالت از سوی دستگاه قضا برای مردم امیدبخش است
وی تصریح کرد: بدین ترتیب عدالت به دستگاه قضا تفویض شده است و این نهاد به جایگاه و پناهی برای گرفتن حق مظلوم از ظالم تبدیل شده و افرادی که به این دستگاه مراجعه می کنند خواستار برقراری عدالت و رفع مظلومیت خود هستند و برای آنان برقبرای عدالت امید بخش است.
*نیروی های جدید برنامه محور هستند
رئیس کل دادگستری استان همدان ادامه داد: نیروی های جدیدی که آمده اند برنامه محور هستند و ما هم از آنان خواستیم تا برنامه کیفی و کمی یک ساله خود را تدوین کنند.
عدالتخواه همچنین به مسئله اساسی "حبس زدایی" به عنوان یکی از اولویت های اصلی ریاست قوه قضائیه اشاره کرد و گفت: همین مورد به جد در دستور کار ما نیز قرار دارد، چرا که ما معتقدیم زندان باید جایی برای قاتلین، افراد شرور و مفسدان اقتصادی باشد.
* تشکیل ستاد تألیف قلوب و کمیته های مصلحین و معتذرین برای کاهش مراجعات مردمی به دادگاه ها
وی با بیان اینکه بیش از 90 درصد مراجعات به دادگستری ها جزئی و قبل از رسیدن به دادگاه حل شدنی است، افزود: بدین ترتیب برنامه های جامعی در ستاد تألیف قلوب و کمیته های مصلحین و معتذرین که به تازگی تشکیل شده در نظر گرفته ایم تا با آموزش های متعدد در آگهی بخش جامعه برای مصالحه بین طرفین دعوی حرکت جدیدی انجام دهیم.
*عفو 540 زندانی همدانی از سوی رهبر انقلاب در عید سعید فطر
رئیس کل دادگستری استان همدان با تقدیر از تدبیر رهبر انقلاب در عفو سه هزار و 700 به متاسبت عید سعید فطر و سالروز آزادسازی خرمشهر، عنوان کرد: 540 نفر از این زندانیان از استان همدان هستند و این مطلب نشان از کار کارشناسی و پیگیری استان برای کاهش زندانیان دارد.
*جرم تخلف در فضای مجازی سنگین تر از فضای حقیقی است
عدالتخواه در ادامه با اشاره به اینکه یکی چالش های پیش روی دستگاه قضا، وقوع جرائم متعدد در فضای مجازی است که حتی منجر به شهادت طلبه همدانی ش
د، گفت: از نظر ما جرم افرادی که در فضای مجازی مرتکب اعمال خلاف قانون می شوند، سنگین تر از افرادی است که در فضای حقیقی اقدام به جرم می کنند، چرا که مجرمان با جولان در فضای مجازی تعداد افراد بیشتری را به سمت جرم و جنایت می کشانند.
وی تصریح کرد: دستگاه قضا با مجرمان و اوباش در فضای مجازی برنامه های بسیار دارد و برخورد قاطعانه با این مجرمان انجام می دهد و در این زمینه هیچ گونه ضعف اطلاعاتی، امنیتی و قضایی وجود ندارد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل دادگستری استان همدان در این مراسم از خدمات مسعود صمدی تقدیر و امیر مهدی عزیزی بعنوان رییس جدید دادگستری شهرستان فامنین معرفی شد.
گفته شده که با حضور عدالتخواه به عنوان رئیس کل دادگستری استان همدان در 9 ماهه اخیر برنامه های متنوع و جامعی از سوی آن ریاست در حوزه کاهش جرائم و صدور احکام عدالت محور انجام شده تا جایی که که به گفته آیت الله شعبانی نماینده ولی فقیه در استان از روزی عدالتخواه این سمت را بر عهده گرفته دفتر امام جمعه همدان خلوت شده است و آن دستگاه پاسخگوی مناسبی برای اقشازر مختلف مردم شده است.
انتهای پیام/

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما

صندوق خیریه
همدان پرس
آب و هوای تویسرکان