آخرین اخبار

پربیننده ها

12. خرداد 1399 - 12:39   |   کد مطلب: 38378
رئیس کل دادگستری استان همدان با بیان اینکه اجازه نمی دهیم جرائم و مفسده های فضای مجازی به فضای حقیقی تبدیل شود، گفت: شناسایی این گونه جرائم با همکاری و وحدت سربازان گمنام امام زمان(عج)، پلیس فتا و سپاه در یاری رساندن به دادستانی ها در دستور کار قرار دارد و برای برخورد با این گونه مفاسد، دادگاه ویژه حتی در حد افساد فی الارض و محاربه تشکیل می شود.

به گزارش رودآور؛ «محمدرضا عدالتخواه» ظهر امروز در مراسم تکریم و معارفه رئیس دادگستری و دادستان حوزه قضایی کبودرآهنگ گفت: تغییرات و تحولات روی داده در چند ماهه اخیر در سطح استان بر مبنای پیاده سازی بیانیه گام دوم انقلاب در عمل است.

*تغییرات در دستگاه قضا برای بهتر اجرا شدن برنامه ها است

وی اظهار کرد: در چند ماهه اخیر و از ابتدای حضور بنده در  همدان تا قبل از شیوع کرونا بیش از 50 مرتبه از حوزه های متعدد قضایی در سطح استان بازدید شد و این بازدیدها حتی پس از شیوع این ویروس منحوس هم ادامه یافت.

رئیس کل دادگستری استان همدان افزود: 90 تغییر جایگاه شغلی در دستگاه قضایی استان، در واقع همان ادامه روند حرکت رو به رشد در قوه قضائیه و با حضور افراد جدید برای بهتر دنبال کردن امور قضا با حضور جوان ترها است.

*سرعت بخشیدن به امور قضایی با بهره مندی از تازه نفس ها

عدالتخواه گفت: بدین ترتیب میانگین سنی دادستان ها و رؤسای دادگستری ها حتی سه تا چهار سال تقلیل یافته و این تغییرات حتی در سطح دادیارها نیز روی داده که به طور قطع به نفع مردم است، چرا که نیروهای جوان، تازه نفس و با انگیزه به انجام امور سرعت می بخشد.

*افزایش تعداد شعب دادگاه های تجدیدنظر برای تسریع در رسیدگی پرونده ها

وی با اشاره به اینکه تغییر و تحولات در سطح شعب دادگاه های تجدیدنظر هم روی داده، تصریح کرد: پیش از این حجم پرونده های ورودی به شعب دادگاه های تجدیدنظر بالا بود، بنابراین برای رسیدگی به پرونده ها زمان بیشتری صرف می شد، اما با ارتقاء و افزایش تعداد این شعب، رسیدگی ها با کیفت بالاتر و سریعتر انجام می شود تا جایی که شاهد رضایتمندی مردم هستیم.

رئیس کل دادگستری استان همدان همچنین گفت: بنا داریم تا ستاد تا جایی که امکان دارد جمع شود و صف تقویت شود، بدان معنا که به معاونین گفته شده برای تسریع در امور دادگاه های تجدیدنظر، در این شعب نیز فعالیت داشته باشند.

*در سیستم برنامه محوری قضات، خللی در رسیدگی به پرونده ها ایجاد نمی شود

عدالتخواه عنوان کرد: با توجه به اینکه در دستورالعمل جدید، قضات برنامه محور هستند، از این رو با تغییرات و جا به جایی ها، هر فرد هنگام رفتن از مسئولیت فعلی، برنامه خود را برای ادامه کار به نفر جایگزین ارائه می دهد تا خللی در روند برنامه ها روی ندهد.

وی افزود: در دستگاه قضایی آنچه که ارزشمندتر از هر موضوعی است بی تردید سلامت متولیان از صدر تا ذیل است و خوشبختانه در استان همدان نیروهای ارزشی و انقلابی فعالیت می کنند.

رئیس کل دادگستری استان همدان در ادامه با تأکید بر اینکه خون شهدا ضمانت حرکت مستمر مردم در همراهی امامین انقلاب برای پاسداری از نظام بوده و هست، گفت: بنابراین توجه به فضای مجازی و جرائم در این حوزه با رویکرد حرکت در مسیر تفکر شهدا برای ما در اولویت قرار دارد.

* اجازه نمی دهیم جرائم و مفسده های فضای مجازی به فضای حقیقی تبدیل شود

عدالتخواه با اشاره به اینکه فضای مجازی نباید محل جولان برای اربده کشی، چاقو کشی و نمایش اسلحه، تصاویر مستهجن و جرائمی از این قبیل باشد، تصریح کرد: باید در برابر اسلحه کشی و جرائمی این گونه در شبکه های اجتماعی با قاطعیت تمام ایستاد تا در نطفه خفه شوند.

* تشکیل دادگاه ویژه برای برخورد قاطع با جرایم فضای مجازی

وی با بیان اینکه نباید بگذاریم جرائم و مفسده های فضای مجازی به فضای حقیقی تبدیل شود، افزود: شناسایی این گونه جرائم با همکاری و وحدت سربازان گمنام امام زمان(عج)، پلیس فتا و سپاه در یاری رساندن به دادستانی ها در دستور کار قرار دارد و برای برخورد با این مفاسد دادگاه ویژه حتی در حد افساد فی الارض و محاربه تشکیل می شود.

رئیس کل دادگستری استان همدان تأکید کرد: در این حرکت، وحدت بین دستگاه ها از دادستانی و نیروی انتطامی گرفته تا سایر متولیان امر ضروری است و نباید به متخلفان در فضای مجازی کوچتکرین فرصتی داده شود، چرا که اگر یک نفر فرصت تخلف پیدا کند، تکثیر می شود و در بحران ها همین اوباش به سردسته بحران ها تبدیل می شوند.

*با اوباش قاطعانه برخورد می کنیم و با تخلفات عادی مردم به نرمی

عدالتخواه افزود: در برخورد با متخلفان در فضای مجازی و حقیقی و به ویژه اخلال گران اقتصادی نباید هیچ گونه اغماضی انجام شود با این حال باید با تخلفات معملی مردم عادی به نرمی برخورد کرد و آنان را به سمت صلح و سازش سوق دهیم.

به گزارش رودآور؛ در این مراسم علی نوروزی به عنوان رییس دادگستری شهرستان کبودرآهنگ و  محمد محمودوند به عنوان دادستان این شهرستان معرفی شدند.

زنگنه

انتهای پیام/ز

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما

صندوق خیریه
همدان پرس
آب و هوای تویسرکان