آخرین اخبار

پربیننده ها

13. مرداد 1399 - 20:17   |   کد مطلب: 38663
مدیرکل شرکت غله استان همدان خبر داد
خرید تضمینی ۳۳۴ هزارتن گندم از کشاورزان استان همدان
مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان همدان از خرید ۳۳۴ هزار و ۳۶۵ تن گندم تضمینی در استان همدان خبر داد.

به گزارش رودآور؛ مسعود بکایی در گفتگو با خبرنگار مهر از خرید ۳۳۴ هزار و ۳۶۵ تن گندم تضمینی در استان همدان خبر داد و گفت: ۶۰ درصد مطالبات گندم کاران استان همدان پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه ارزش این میزان گندم خریداری شده ۸۴۳ میلیارد تومان بوده است، گفت: ۵۱۴ میلیارد تومان از مطالبات کشاورزان گندم کار پرداخت شده است.

بکایی با بیان اینکه ۳۲۹ میلیارد تومان از مطالبات گندم کاران باقی مانده است، افزود: از مجموع گندم خریداری شده در استان همدان ۱۳ هزار و ۴۷۱ تن توسط مراکز دولتی خریداری شده است.

مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان همدان ۱۹ هزار و ۲۳۶ تن توسط کارخانجات آرد خریداری شده است، گفت: ۱۷۲ هزار و ۶۳۷ تن توسط سیلوهای بخش خصوصی خریداری شده است.

بکایی با یادآوری اینکه ۱۲۹ هزار و ۲۱ تن توسط مباشر تعاونی‌های روستایی خریداری شده است، گفت: پارسال ۴۱۰ هزار و ۴۷۶ تن گندم از کشاورزان استان همدان خریداری شده است.

وی با بیان اینکه تلاش دولت بر این است نهایت در مدت یک هفته تا ۱۰ روز پس از خرید گندم از کشاورزان مطالبات آنها پرداخت شود، گفت: در استان همدان ۵۴ مرکز فعال خرید گندم تضمینی وجود دارد.

مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان همدان با یادآوری اینکه از این تعداد ۱۵ مورد سیلو و کارخانه آرد هستند و مابقی مراکز تعاون روستایی را شامل می‌شود، گفت: متوسط قیمت خرید تضمینی گندم به ازای هر کیلو دو هزار و ۵۰۰ تومان تعیین شده اما با توجه به بالا رفتن میزان پاکی گندم به ازای هر کیلو گندم دو هزار و ۵۴۰ تومان به کشاورزان پرداخت خواهد شد.

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما