آخرین اخبار

پربیننده ها

25. مهر 1399 - 10:03   |   کد مطلب: 38947
مدیر اورژانس تویسرکان با اعلام اینکه در بازه زمانی 20 شهریور تا 25 مهر ماه سال جاری همزمان با فصل گردوتکانی 126 گردوتکان از درختان گردو سقوط کردند، گفت: از این تعداد ۷۷ مصدوم در بیمارستان ولیعصر (عج) بستری، ۲۰ مصدوم برای ادامه درمان به مرکز ترومای استان اعزام و ۲۹ مصدوم دیگر به صورت سرپایی درمان شدند.

«فرشاد عبدالمالکی» در گفت و گو با خبرنگار رودآور؛ گفت: مرکز اورژانس تویسرکان در کنار انجام‌ مأموریت های مؤظفی و روزانه خود چند ماهی است که همراه دیگر کادر درمانی شهرستان به ارائه خدمات در خصوص مبارزه با شیوع کروناه پرداخته است.

وی اظهار کرد: در کنار این مأموریت ها با توجه به فصل گردوتکانی که از بیستم شهریور ماه آغاز شده بود متأسفانه با تماس های مکرر مردمی، همکاران ما با سانحه سقوط گردوتکانان از درختان سر به فلک کشیده گردو روبرو شدند و در این مدت فعالیت های اورژانس چندین برابر شد.

مدیر اورژانس تویسرکان افزود: بدین ترتیب در بازه زمانی ۲۰ شهریور تا ۲۵ مهر ماه سال جاری و همزمان با فصل برداشت گردو در این شهرستان تویسرکان  ۱۲۶ گردوتکان به دنبال سقوط از درختان گردو دچار آسیب و جراحت شدند.

عبدالمالکی با بیان اینکه از این تعداد ۷۷ نفر در بیمارستان ولیعصر (عج) بستری شدند، تصریح کرد: ۲۰ مصدوم نیز برای ادامه درمان به مرکز ترومای استان اعزام شدند و ۲۹ مصدوم دیگر هم به صورت سرپایی تحت درمان قرار گرفتند.

وی از قطع نخاع شدن سه مصدوم در این حوادث خبر داد و عنوان کرد: با وجود توصیه های بسیار متأسفانه برخی گردوتکانان حتی با داشتن بیماری زمینه ای از درختان گردو بالا رفتند و یا اینکه در این حوزه کاربلد نبودند، گاهی هم از تجهیزات ایمنی همچون کمربند ایمنی استفاده نکردند.

زنگنه 

انتهای پیام/ز

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما

کانال  سروش رودآور
صندوق خیریه
همدان پرس
آب و هوای تویسرکان