آخرین اخبار

پربیننده ها

3. آذر 1399 - 21:04   |   کد مطلب: 39083
گردو یکی از مغذی‌ترین خوراکی‌هایی است که مصرف زیاد آن می تواند بر روی کبد و سایر اندام‌های دستگاه گوارش فشار وارد کند.

به گزارش رودآور به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از اسپوتنیک، اولگا کوربووا متخصص تغذیه روسیه در خصوص مصرف بیش از اندازه گردو، گفت: درخت این میوه مفید می‌تواند به ۲۵ متر ارتفاع داشته باشد و ۴۰۰ سال عمر کند، امروزه در قفقاز، آسیای میانه و مدیترانه گردو کشت می‌شود و یونانی‌ها گردو را آجیل "سلطنتی" می‌نامیدند، زیرا این میوه ارزش بسیاری دارد و معمولاً آن را  به قیمت زیادی به فروش می‌رسانند.

همچنین در گذشته اجداد ما از رنگ‌های گردو برای ایجاد رنگ موهایی با تناژ قرمز یا قهوه‌ای استفاده می‌کردند.

 اگر مشکل خواب و استراحت دارید این خوراکی می‌تواند به عنوان غذای کمکی در کنار شام قرار گیرد و با ملاتونین غنی که در خود دارد، هورمونی را که به خوابیدن و برخواستن به شما کمک می‌کند ترشح کند.

 گردو علاوه بر فوائد بسیار، می‌تواند مضر نیز باشد، زیرا این محصول برای افراد ریسک‌پذیر می‌تواند ایجاد آلرژی نسبتاً قوی کند، بنابراین مصرف این مواد غذایی باید به تدریج در رژیم غذایی باشد تا واکنش بدن را کنترل کند.

 افرادی که با بیماری‌های التهابی مزمن دستگاه گوارش دست و پنجه نرم می‌کنند باید توجه داشته باشند که نسبت به مصرف گردو احتیاط کنند زیرا چربی هسته‌های گردو می‌تواند فشار مضاعفی را روی کبد، لوزالمعده و همچنین سایر اندام‌های دستگاه گوارش وارد کند.

 گردو و فندق از آن دسته از آجیل‌های سرشار از اسید‌های امگا ۳، ویتامین E است که دارای خواص آنتی‌اکسیدان بالا و همچنین منیزیم و فیبر است، لذا به همه افراد جامعه توصیه می‌شود از مغز فندق شش تا هفت عدد و از مغز گردو سه عدد در طول  هفته استفاده کنند.

انتهای پیام/

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما

صندوق خیریه
همدان پرس
آب و هوای تویسرکان