آخرین اخبار

پربیننده ها

6. آذر 1400 - 0:58   |   کد مطلب: 40265
رافائل گروسی، دبیرکل آژانس انرژی اتمی:
امیدوارم با ایران به توافق دست پیدا کنیم
رافائل گروسی در اظهاراتی ضمن ابراز امیدواری از دستیابی به توافق با ایران، اعلام کرد که آماده سفر دوباره به تهران است.

به گزارش رودآور؛ باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از تهران تایمز نوشت، رافائل گروسی، دبیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، پس از بازگشت از سفر کاری خود در ایران در مصاحبه‌ای از دستیابی به توافق با ایران ابراز امیدواری کرد.

گروسی در مصاحبه خود با سی‌ان‌ان، ضمن ابراز امیدواری از دستیابی به توافق با ایران، گفت: «مذاکرات بعدی وین درباره برنامه هسته‌ای ایران نیست بلکه درباره دستیابی به توافق هسته‌ای است. من آماده بازگشت به تهران هستم.»

او چند روز پیش، در بیانیه‌ای در نشست شورای حکام درباره سفر خود به ایران ادعا کرد: «با وجود تلاش‌های من، این مذاکرات و رایزنی‌های گسترده برای رسیدگی به موضوعات پادمانی باقی‌مانده ایران که در دو گزارش به تفصیل شرح داده شد، بی‌نتیجه بود.»

گروسی در گزارش هفته قبل خود که در اختیار اعضای شورای حکام قرار گرفت، از افزایش سطح غنی‌سازی اورانیوم در ایران خبر داد و با تکرار اتهام‌زنی‌های خود ایران را به نقض شماری از محدودیت‌های توافق هسته‌ای از جمله سطح غنی‌سازی اورانیوم و ذخایر اورانیوم غنی‌شده خود متهم کرد.

در حال حاضر ۶ دور مذاکره میان طرف‌های برجامی در وین و با هدف احیای توافق هسته‌ای ایران انجام شده است، اما با کارشکنی آمریکا در رفع تحریم‌ها هنوز مذاکرات به نتیجه مشخصی نرسیده است.

پس از انجام ششمین دور مذاکرات احیای توافق هسته‌ای در وین در تاریخ ۳۰ خرداد ماه سال جاری، شامگاه چهارشنبه، «علی باقری کنی» معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان، تاریخ برگزاری هفتمین دور این مذاکرات را ۸ آذرماه و در وین اعلام کرد.

انتهای پیام/

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما

صندوق خیریه
همدان پرس
آب و هوای تویسرکان