آخرین اخبار

پربیننده ها

3. آذر 1401 - 10:21   |   کد مطلب: 40555
دادستان همدان از صدور کیفرخواست برای ۲۳۴ نفر از متهمان آشوب‌های اخیر در سطح استان خبر داد.

«حسن خانجانی موقر» در گفت و گو با خبرنگار رودآور؛ با اشاره به اینکه قوه قضاییه در برخورد  با اغتشاشگران حوادث اخیر منطبق با قانون و قاطعانه عمل کرده است، گفت: این اطمینان به هم استانی های عزیز داده می شود در برخورد با آشوب طلبان به ویژه اراذل و اوباشی که به بهانه اعتراض به جان و مال مردم تعددی می کنند، هیچ گونه مماشاتی نداشته و نداریم.
وی از استقرار آرامش و امنیت در شهرستان های استان خبر داد و اظهار کرد: در مرکز استان دو شعبه و در هر شهرستان به طور خاص یک شعبه به پرونده های مرتبط با حوادث اخیر رسیدگی می کند.
دادستان همدان با اعلام اینکه از ابتدای این حوادث تاکنون یک هزار و ۶۲۳ نفر دستگیر شدند، افزود: عمده آنان مورد رأفت نظام قرار گرفتند به طوری که بیش از ۶۵ درصد آنان با اخذ تعهد آزاد شدند.
خانجانی موقر تصریح کرد: در حال حاضر تنها در حدود پنج درصد از دستگیرشدگان در بازداشت هستند، ۲۶ درصد تحت قرار آزاد شدند و برای ۲۳۴ نفر از متهمان نیز کیفرخواست صادر و در نهایت پرونده هایشان به دادگاه ارجاع شده است، اتهام وارده برای این افراد فعّالیت تبلیغی علیه نظام، اخلال در نظم عمومی و یا اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور است.
وی عنوان کرد: در مجموعِ بازداشتی ها، تعداد انگشت شماری هم دانش آموز و دانشجو هستند، همچنین عمده دستگیرشدگان زیر ۳۰ سال سن دارند و مجرند.
این مقام مسئول قضایی افزود: رفتارها و شعارهای هنجارشکانه اغتشاشگران نشان می دهد که از سر بی اطلاعی و ناآگاهی، تحت تأثیر رسانه های معاند قرار گرفته و بعضاً با خوردن مشروبات الکلی دست به رفتارهای پرخطر زده اند.
خانجانی موقر در پاسخ به این سؤال که برخی از دستگاه قضا گلایه می کنند که چرا صدور احکام متهمین اغتشاشات اخیر با سرعتی که باید انجام نمی شود؟ گفت: قوه قضاییه تنها و تنها مطابق با قوانین حاکم عمل می کند و بعضاً برخی قوانین وضع شده از سوی قانون گذار زمینه ساز اطاله دادرسی می شود.
وی تأکید کرد: اگر همین امروز قانونی در راستای رفع نواقص قوانین سابق و یا قانون جدیدی برای رسیدگی به این گونه پرونده ها صادر شود، بی تردید ما نیز در لحظه با تبعیت از ضوابط و قوانین عمل می کنیم.
انتهای پیام/ز

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما

صندوق خیریه
همدان پرس
آب و هوای تویسرکان