آخرین اخبار

27. شهريور 1402 - 14:30   |   کد مطلب: 40734
فرماندار تویسرکان از سفر بازرسان فائو به شهرستان در روزهای 29 و 30 شهریور ماه خبر داد و گفت: امیدواریم نتایج این بازرسی به گونه ای رقم بخورد تا گردوی این دیار با ثبت در سازمان فائو، جهانی شود و سفیری باشد برای شناساندن فرهنگ قوی پایتخت طلای سبز ایران به مردمان جهان و نوید بخش رشد اقتصادی منطقه.

«حسین افشاری» در گفت و گو با خبرنگار رودآور؛ با تبریک به مردم شریف تویسرکان به مناسبت جهانی شدن کاروانسرای شهر فرسفج، گفت: با جهانی شدن این کاروانسرا، امیدها برای رونق گردشگری و توسعه اقتصادی شهرستان افزایش یافته است.

وی اظهار کرد: این مهم در جذب توریسم خارجی بسیار اثر ارزشمند است و یک جذبه ثابت و ماندگار برای گردشگران است، که در گذر زمان اثرات مثبت خود را بر زندگی و معیشت مردم خواهد گذاشت.

فرماندار تویسرکان با اشاره به اینکه رونق اقتصادی در گرو توجه به تمامی ظرفیت های شهرستان است، افزود: با این تفکر و برنامه ریزی با همکاری تنگاتنگ و وحدت مسوولان متولی و تلاش نماینده شهرستان برای ثبت جهانی گردو، گام های پایانی ثبت جهانی گردو را استوارتر برداشته ایم.

افشاری تصریح کرد: حال مردمان این دیدار در تدارک میزبانی از بازرسان فائو (سازمان غذا و کشاورزی ملل متحد) برای مقدمه چینی به منظور ثبت جهانی گردوی بهشت غرب هستند و قرار است این بازرسان روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری (29 و 30 شهریور ماه) به پایتخت طلای سبز ایران بیایند.

وی عنوان کرد: بازرسی به گونه ای رقم بخورد تا گردوی این دیار با ثبت در سازمان فائو، جهانی شود و سفیری باشد برای شناساندن فرهنگ قوی پایتخت طلای سبز ایران به مردمان جهان و نوید بخش رشد اقتصادی منطقه.

فرماندار تویسرکان ادامه داد: بی تردید ثبت جهانی محصول استراتژیک تویسرکان که بیش از 60 درصد اقتصاد مردم این شهرستان مستقیم یا غیر مستقیم وابسته آن است، می تواند کارگشای توسعه اقتصادی باشد.

افشاری گفت: در طول یکی دو سال اخیر جلسات متعددی برای ثبت جهانی تویسرکان برگزار شده که رقم آن از تعداد جلسات شورای تأمین شهرستان بالاتر است، اما به دلیل آن که نباید حساسیت رُقبای خارجی تحریک می شد، عمده جلسات خبری نشده بود.

انتهای پیام/ز

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما

صندوق خیریه
همدان پرس
آب و هوای تویسرکان