نمایش 1 - 10 از 575
یک عکس و هزار ماجرا !
در روزهای سخت شیوع یک بیماری منحوس که به دنبال ضعف در اجرای مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا، وضعیت پرخطرش را هفته ها بر تویسرکان حاکم کرده است، دعوت از بیماران پروانه ای که به دلیل شرایط حاد پوستیشان نمی توانند به درستی از مواد ضدعفونی کننده استفاده کنند چه معنا دارد؟ از چیدن چند صندلی هم برای آنان دریغ شد!
یتیم خانه تویسرکان(2)
این روزها هستند مسئولانی که ضعف مدیریتی خود را پشت یک بیماری پنهان کرده اند و عدم برنامه ریزی برای مناسبت های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی را به شرایط کرونایی نسبت می دهند، در حالی که حتی در مواجه با این بیماری آن چنان که باید عمل نکرده اند که اگر چنین بود شهرستان کوچک 103 هزار نفری تویسرکان ماه ها در وضعیت قرمز کرونا قرار نمی گرفت.
نور الهی خاموش نشدنی است؛
توهین به بالاترین مقدسات مذهبی ما یعنی وجود مقدس و ملکوتی پیامبر عظیم الشأن حضرت محمد بن عبدالله ( صلی الله علیه و اله و سلم) چنان درد جانکاهی است که هیچ مسلمشاعر تویسرکانی با انتساب خفاش به مکرون رییس جمور فرانسه گفته؛ خفاش را گر که بد آید ز آفتاب ... از احمقی است گفتن هزیان به مصطفی. ان با غیرت و متعصبی نمی تواند و نباید به راحتی از کنار آن بگذرد
اشک هایی از ذوق وصال؛
دلتنگ یار شده بود، اما حالا دیگر دست های نیازش را به سمت ضریح یار دراز کرده است و اشک ها امانش را بریده اند، آن را کنار می زند تا سلام بدهد، قلبش به تپش افتاده و تکیه بر دیوار حرم، زیارت خوان جلو می رود و کربُ و بلا می طلبد.
به روایت قاصدک!
شهادت خاتم المرسلین دیوارهای غم را فرو ریخت و بعد، آنان که با غصب فدک، واقعه عظیم غدیر را هم به فراموشی سپردند به قصد شوم نابود کردن بیت الاحزان زهرا(س) خواستند صدای گریه های سیاسی پاره تن اسلام به گوش حق جویان نرسد، اما تاریخ نشان داد که آن صدا ماندگار شد، صدایی که غم غربت اسلام، قرآن و یک خاندان مطهر را فریاد می زند.
واقعه در واقعه؛
کودک کشی ریشه در جهالتی عمیق دارد که روزی پاسخ دختری سه ساله در طلب پدر را با سری بریده بر دشت می دهند و روزی دیگر در قالب جاهلیت مدرن از آستین های صدام و بعدها داعشی های صهیونیستی بیرون می زند و اگر نبود آن رشادت های هزاران هزار شهید، جانباز و ایثارگر در دفاع مقدس و مدافعان حرم در دهه اخیر معلوم نبود که زمین داغ چه رد خون هایی را بر جان می خرید.
یادداشت؛
چند روزی است فضای مجازی متأثر از چند تغییر جزئی در تصاویر کتابهای درسی مقطع ابتدایی است. تصاویری که عده ای را در حذف قرآن به صحنه انتقاد کشانده و عده ای دیگر را در موضوع تصویر کارتونی دو دختر؛ موضوعاتی جزئی که به نظر می رسد پرداختن رسانه ها به آن با اهداف خاصی همراه است.
#رد_خون، عطش و یک دنیا مظلومیت؛
رد خون مظلومیت شیعه قرن هاست قلب هایمان را پاره پاره کرده؛ یک روز در کوچه های مدینه و بعد در مسجد کوفه و روزی دیگر در جگر سوخته حسن(ع)، روزی هم بر روی نیزه و در خرابه شام و امروز در کوچه های یمن… چه سری است بین رد خون، عطش و یک دنیا مظلومیت شیعه.
کلاه گشادی که بر سر مسئولان فرهنگی همدان رفت؛
پس از 6 ماه از شیوع کرونا، چندی روزی است که پویش «آماده باش» با همکاری وزارت ورزش و جوانان، شهرداری و صدا و سیما با شعار ورزش همگانی در مجتمع های مسکونی به بهانه تحرک و ورزش همگانی به راه افتاده و در همدان گام نخست این طرح با هنجارشکنی رئیس ورزش همگانی استان با رونمایی از اجرای حرکات موزون در آستانه محرم آغاز شد، در نهایت کاربران فضای مجازی با انتشار پیام هایی گسترده، برخورد دادستان با هنجارشکنجان، استعفای مسئولان متولی و پاسخگویی اداره کل ورزش را خواستار شدند.
اندر خم یک هدیه!
هدیه دولت به مناسبت روز خبرنگار ۱۲۰ گیگا بایت اینترنت است که تنها بر روی سیم کارت رایتل ارائه شده و شاید به نوعی بازار گرمی برای این اپراتور چرا که در عمل برای عمده خبرنگاران قابل استفاده نیست و یا آنان را برای استفاده به زحمت می اندازد.

صفحه‌ها