آخرین اخبار

پربیننده ها

13. ارديبهشت 1399 - 5:47   |   کد مطلب: 38195
در حالیکه کشور های به ظاهر متمدن و پیشرفته نتوانستند در شرایط بدون تحریم و دشمنی غربی ها بر این مشکلات ناشی از کرونا و کنترل این ویروس فائق آیند، کشور ما در شرایط تحریم و در اوج دشمی ها کرونا را مهار و اینک در حال غلبه بر این ویروس است اما افراد خودباخته ای هستند که دست التماس را به سمت آمریکا دراز می کنند.

به گزارش رودآور؛ سی ام بهمن ۹۸ روزی که اولین مورد ابتلا به ویروس کرونا در شهر مقدس قم اعلام شد، هجمه بسیار سنگین رسانه‌ای و تبلیغاتی توسط رسانه‌های معاند دشمن به راه افتاد که شهرقم منشاء شیوع ویروس کرونا در ایران است ادعایی که بعدها توسط دانشگاه علوم پزشکی شهر قم و سایر مراجع بهداشتی و درمانی تکذیب شد.

این ادعا از آنجا شد که شهر قم جایی بود که اولین مورد ابتلا به کرونا در آنجا شناسایی شد این ضرورتا به این معنا نیست که این شهر منشاء شروع کرونا بوده است این احتمال وجود دارد که شهرها و استان های دیگری هم در این حوزه درگیر بوده باشند همچنان که شاهد این موج در استان‌های گیلان و تهران هم بودیم.

آنچه که در این یادداشت می خواهیم به آن بپردازیم توجه ویژه و خاص به رفتار کسانی است که با ظاهر علمی و دانش آموخته دانشگاهی و قیافه روشنفکری ولی در باطن دچار ویروس خودتحقیری و خودباختگی در این مسیر اقدام به سخنرانی، اظهارنظر و قلم فرسایی کردند که قبله آمال خود را در غرب دیده و می بیند طبیعتاً در استان همدان هم افرادی بودند و هستند که این تفکر در آنها وجود دارد تفکری که کشور را در ماجرای برجام حداقل به مدت ۶ سال معطل کرد برجامی که علیرغم هشدارهای رهبر معظم انقلاب که به آن خوشبین نیستم با شعار گشایش اقتصادی و رفع تحریم ها توسط دولت مستقر دنبال شد.

توافق بی ضمانت و بی پشتوانه ای که خروج آمریکا از آن، به خوبی ضعف های آن را نشان داد این جماعت روشنفکر نما در ماجرای ویروس کرونا هم دقیقا به همین شیوه عمل کردند ابتدای امر مباحثی نظیر چرا قرنطینه اتفاق نمی افتد چرا محدود نمی شود و مسائلی از این دست را مطرح می کردند، کشورهای غربی را به رخ مردم ایران کشیدند و می کشند. نگاه کنید فلان کشور اروپایی را، ترکیه را نگاه کنید فلان جا و آن جا قهرمان سازی کاذب اما وقتی که این کشورها به ویروس کرونا مبتلا شدند پوچ بودن ادعاهای این جماعت غرب زده و پوچ اندیش به وضوح روشن شد و موقعی که کشورهای اروپایی بر سر چند عدد دستگاه تنفس مصنوعی یا محموله ماسک اقدام به راهزنی کردند و موقعی که کشور ترکیه از آمار ابتلا به ویروس کرونا از ایران پیشی گرفت این جماعت نه تنها درس نگرفتند، بلکه مدام دنبال این بودند که از کشورهای دیگر قهرمان برای خودشان بسازند.

بعد از شمار بسیار بالای مبتلایان و فوتی ها در آمریکا غربزده ها حرفی برای گفتن نداشتند

یک روز کره جنوبی را مطرح کردند، یک روز ژاپن را، یک روز هنگ کنگ را، یک روز سنگاپور را و… و بعد از این کشورها در بعضی کشورهای اروپایی یک روز فرانسه، یک روز ایتالیا، یک روز اسپانیا، یک روز انگلستان و قبله آمال غرب زدگان آمریکا را .

بعد از شمار بسیار بالای مبتلایان کرونا و هم چنین فوتی های کشور آمریکا عملاً حرفی برای گفتن نداشتند بنابراین مسیر تغییر کرد خط فکری را تغییر دادند اما متاسفانه خودباختگی و از خود بیگانگی معضل جدی است که در صحیفه نور حضرت امام هم به آن اشاره جدی شده است.

در جلسه ویدئو کنفرانس با رئیس‌جمهور شاهد این بودیم یک شرکت دانش بنیان اعلام کرد در هر ۴۵ دقیقه حاضر است که یک دستگاه تنفس مصنوعی را بسازد و تحویل وزارت بهداشت بدهد که قرارداد لازم هم علی الظاهر بسته شد و قرار شد که چند هزار دستگاه مورد نیاز وزارت بهداشت ظرف کمتر از چهار ماه توسط این شرکت دانش‌بنیان داخلی تولید و تحویل داده بشود چیزی که ما در دنیای امروز شاید کمتر شاهد باشیم .
یعنی توان و ظرفیت های داخلی که در این موضوع داریم در حوزه تولید واکسن و دارو های ویروس کرونا هم پیشرفت های بسیار خوبی داشتیم در حوزه تولید مواد ضدعفونی کننده و ماسک و ابزارهای کنترل و پیشگیری از ویروس کرونا هم یک رکورد تاریخی را در دنیا ثبت کردیم.

توانمندی هایی که نمی شود از آن گذشت، نمی‌دانم چرا برخی از آقایان که قبله آمال خود را آمریکا قرار داده اند و در استان ما هم زندگی می کنند در جلسات حزبی خودشان نمی‌توانند این توانمندی‌ها را ببینند.

در حالیکه کشور های به ظاهر متمدن و پیشرفته نتوانستند در شرایط بدون تحریم و دشمنی غربی ها بر این مشکلات ناشی از کرونا و کنترل این ویروس فائق آیند، کشور ما در شرایط تحریم و در اوج دشمی ها کرونا را مهار و اینک در حال غلبه بر این ویروس است اما افراد خودباخته ای هستند که دست التماس را به سمت آمریکا دراز می کنند.

بی شک این تفکر، تفکر غلطی است اگر فکر کنیم و فرض را بر این بگذاریم که آمریکایی‌ها مشکلشان با ما بر سر انرژی هسته‌ای است، همچنان که برجام ثابت کرد و نشان داد مشکل آمریکا با ما مسئله هسته ای نیست مشکل آمریکا با ما قطعاً استقلال و توانمندی و پویایی کشور عزیزمان است که آنها این مطلب را تحمل نخواهند کرد.

بنابراین مطرح کردن موضوعات شبیه به این، یک مطلب بی‌معناست همچنان که شاهد این قضیه بودیم که آمریکایی‌ها در بحث موضوع وام جمهوری اسلامی از صندوق بین‌المللی، با کارشکنی آمریکا شاهد این قضیه بودیم که ۵ میلیارد دلار وام درخواستی ایران منتفی شد نکته جالب تر اینکه ما در همین صندوق غربی معادل همین رقم را به عنوان سپرده و ذخیره داریم.

مشکلات داخلی محصول مدیران اقتصادی ناکارآمد و غربزده ها است

مخلص کلام اینکه اگر بتونیم بعضی از مشکلات داخلی خودمان را که محصول مدیران اقتصادی ناکارآمد و افرادی است که تفکرات خودشان را در گرو ارتباط با غرب می دانند کنترل و مدیریت می شود قطعاً نیاز به این وام‌ها نخواهیم داشت و در استان هم در پاره ای از موارد همین معضل و مشکل را خواهیم داشت و داریم.

وقتی که تمام دغدغه یک حزب سیاسی در استان همدان در این شرایط رفع حصر از فتنه‌گران سال ۸۸ می شود، طبیعی است که نگاه به مشکلات داخلی و نگاه به توانمندی‌هایی که این مشکلات را مرتفع می کند در این حزب جایگاهی ندارد و این حزب تمام تفکرش، تمام نگاهش، فرافکنی نسبت به مسائلی است که آسیب های آن در سال‌های گذشته دیده شده و می بینیم.

طبیعتاً این نگاه نمی‌تواند برای کشور ما برنامه داشته باشد و مشکل ما این است که این آقایان نمی خواهند باور کنند که توانمندی‌های داخلی ما بسیار فراتر از این است که نیاز به ارتباط با کدخدا و کرنش و سر خم کردن در مقابل کدخدا را داشته باشیم و هر جا که این باور ایجاد شد جهش‌های عظیمی اتفاق افتادف جهش های افتخارآفرینی مثل ماهواره نور و هرجا هم که باور کدخدای باوری را دنبال کردیم و دنبال ارتباط با کدخدا رفتیم بدون شک آسیب‌های جدی دیدیم.

مدیران بزرگواری که در استان مسئولیت اجرایی دارند به عنوان یک فرصت از این ظرفیت‌ها استفاده بکنند، توانمندی‌های داخلی جوانان این مملکت را جدی بگیرند و مطمئن باشند با ظرفیت این جوانان ما می‌توانیم از همه مشکلات عبور کنیم امروز این نکته مهم را در منطقه و در دنیا و در خیلی از مسائل باور کنیم که مسائل منطقه‌ای بدون نظر ایران قطعاً راه‌حلی نخواهد داشت و بارها دشمنان ما تجربه کردند و خوب است بعضی از این افرادی که دل در گرو به غرب دارند، باور کنند که امروز ایران اسلامی یک کشور مقتدر آزاد و سربلند است و آن قدر این قضیه واضح و مبرهن و شفاف هست که اردشیر زاهدی وزیر خارجه رژیم شاهنشاهی هم نمی‌تواند آن را بیان نکند.

در پایان هم به کسانی که گرفتار سیاسی کاری برخی جریان ها شده اند این نکته را از مظلوم انقلاب شهید بهشتی ذکر کنم که همه فعالان احزاب سیاسی را به این نکته توصیه می‌کرد، من هم همین نکته را توصیه می‌کنم که سیاسی باشید ولی هیچ زمانی سیاسی فکر نکنید.

نکته ای که الان بعضی از احزاب ما گرفتار این قضیه شدند این است که گرفتار سیاسی‌کاری شدند چون برگشتن از حرفی که روی آن حرف کلی شعار دادند هزینه دارد.

و اما افرادی که در احزاب سیاسی استان همدان تلاش و فعالیت می‌کنند این نکته را باید به یاد داشته باشند که اگر می‌خواهند سربلندی و اقتدار ایران اسلامی را شاهد باشیم، چاره‌ای نداریم جز اینکه به توانمندی جوانان برومند و توانمندی‌های داخلی خودمان را باور کنیم و به سمت استحکام ساخت درونی قدرت حرکت کنیم و یقین بدانید کشورهایی که دست به دامن غرب شدند هیچ کدام از آنها امروز توانمندی‌های تأثیرگذاری در مسائل منطقه‌ای و حل مشکلات داخلی خودشان را ندارند و به وضوح ویروس کرونا این موضوع نشان داد.

بنابراین ما هم این را باور کنیم که به این طرف حرکت کنیم که با مدل و کشور نمونه و مستقل بتوانیم با حل مشکلات مان دنیا را برای زمینه سازی ظهور آماده کنیم. انشاالله

حسین ربیعی کارشناس رسانه

انتهای پیام/

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما

صندوق خیریه
همدان پرس
آب و هوای تویسرکان