آخرین اخبار

پربیننده ها

19. مهر 1399 - 0:23   |   کد مطلب: 38916
استاندار همدان گفته که "ارزیابی از عملکرد فرمانداران بر اساس رعایت پروتکل ها است" و عملکرد مدیران ارشد دولتی در شهرستان ها را با کاهش شمار مبتلایان ارزیابی می کند، با توجه به تداوم وضعیت قرمز در تویسرکان در دو سه ماه گذشته عیار فرماندار تویسرکان چند خواهد بود؟

به گزارش خبرنگار رودآور؛ اوایل شهریور ماه سال جاری سید سعید شاهرخی استاندار همدان گفته بود که؛ «با وجود تغییر وضعیت اغلب شهرستان‌ها اما همچنین شهرستان تویسرکان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد که باید چرایی تداوم این وضعیت در این شهرستان توسط اعضای کمیته اجتماعی و بهداشت درمان آنالیز و کانون آلودگی رفع شود.»

و از آن روز تاکنون به طور عمده تویسرکانی ها با وضعیت قرمز کرونایی روبرو بودند و آب از آب تکان نخورد و همچنان در روزبازارها، تعداد قابل توجهی از صنوف و حتی برخی از ادارات و نیز شورای شهر تویسرکان با توجه به تصاویر انتشار یافته پروتکل های بهداشتی رعایت نشده و آن گونه که باید، برنامه هایی نیز برای فرهنگ سازی و ایجاد حساسیت در جامعه مبنی بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی و جلوگیری از عادی سازی شیوع این بیماری منحوس طرح ریزی نشده است.

همچنین عصر روز گذشته نیز استاندار همدان در نشست کمیته اطلاع‌رسانی کرونا با حضور خبرنگاران و در ویدئو کنفرانس با فرمانداران شهرستان های این استان از کاهش 60 درصدی رعایت پروتمل های بهداشتی خبر داده که باید مردم رعایت کنند. در خبرگزاری دولتی ایرنا آمده شاهرخی گفته که "اگر این روند ادامه یابد حتی اگر ظرفیت بیمارستان ۱۰ برابر شود فایده ای ندارد. "

و بدین ترتیب اگر ورود بیماران به بیمارستان را کنترل نشود کادر بهداشت و درمان ناتوان می شود. او عمده خطاب هایش به مردم بود! در حالی که فرمانداران هر شهرستان به عنوان مسئولان ستاد شهرستانی مبارزه با کرونا باید حرف هایی منجر به عمل در این صحنه داشته باشند و با فراهم ساختن شرایط لازم و تأکید بر فرهنگ سازی استفاده از ماسک و رعایت شیوه نامه های بهداشتی در این امر کادر بهداشت و درمان را یاری رسانند و مانع زمین گیر شدن مدافعان سلامت شوند.

ناگفته نماند که در همان خبرگزاری دولتی به نقل از استاندار همدان عنوان شده که؛ « ارزیابی از عملکرد فرمانداران بر اساس رعایت پروتکل ها است و فرمانداران و استانی موفق است که در این زمینه اقدام کند.»

در شبکه های اجتماعی هم این گونه این سخن تعبیر شده که شاهرخی گفته؛ «از امروز الی ۱۰ روز آتی کلیه مدیران ارشد استان به ویژه فرمانداران در آماده باش کامل خواهند بود و ما ظرف ۱۰ روز آتی نتیجه عملکرد شهرستان ها را با کاهش شمار مبتلایان ارزیابی می کنیم.»

بدین ترتیب با توجه به موارد فوق و آن تذکر استاندار در دوم شهریور ماه سال جاری مبنی بر اینکه علت تداوم مضعیت قرمز در تویسرکان بررسی شود عملکرد مدیران ارشد دولتی در این شهرستان زیر ذره بین قضاوت مردم است.

بارها با توجه به تصاویر انتشار یافته از سوی خود شورای شهر تویسرکان، شاهد بودیم که تعدادی از اعضای جدید شورا شیوه نامه های بهداشتی را رعایت نمی کنند و حتی این عدم استفاده از ماسک آن هم در اتاقی دربسته با حضور فرماندار تویسرکان رخ داده بود!

با توجه به تداوم وضعیت قرمز در تویسرکان انتظار می رود در مرحله نخست خود مسئولان پروتکل ها و مصوبات ستاد ملی و استانی مبارزه با کرونا را جدی بگیرند و سپس با طرح ریزی برنامه های ابتکاری عامه مردم را به رعایت شیوه نامه های بهداشتی ترغیب کنند.

زنگنه

انتهای پیام/ز

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما

صندوق خیریه
همدان پرس
آب و هوای تویسرکان