آخرین اخبار

پربیننده ها

1. مهر 1399 - 18:47   |   کد مطلب: 38854
رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل بار دیگر چین را مسئول شیوع ویروس کرونا خواند و به برجام اشاره کرد.

 

به گزارش رودآور به نقل از خبرنگاران جوان، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی مجازی خود در مجمع عمومی سازمان ملل بار دیگر چین را مسئول شیوع ویروس کرونا خواند و گفت: ما با ویروس چینی که یک دشمن نامرئی است مبارزه می‌کنیم که صدها هزار نفر را به کام مرگ فرستاد. چین به عنوان کشوری که عامل انتشار ویروس کروناست باید پاسخگو باشد و سازمان ملل باید چین را بازخواست کند.

اوافزود: با گذشت ۷۵ سال از پایان یافتن جنگ جهانی دوم و شکل گیری سازمان ملل، ما دوباره درگیر نبرد جهانی بزرگی هستیم و نبرد شدیدی علیه دشمن نامرئی، ویروس چینی راه انداخته ایم؛ ویروسی که جان افراد بیشماری را در ۱۸۸ کشور گرفته است.

ترامپ گفت: من اجازه نخواهم داد آمریکا مورد مجازات قرار گیرد و پیوسته ما نمونه ای در زمینه حقوق بشر بوده ایم!

او در ادامه افزود: ما فعال سازی پیمان ناتو را آماده کردیم و شراکتی تاریخی را با شماری از کشورها برای توقف قاچاق انسان برپا کردیم.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه مدعی شد: بسیاری از کشورهای خاورمیانه از عادی سازی روابط امارات و بحرین با اسرائیل پیروی خواهند کرد. ما تلاش می کنیم جنگ را در افغانستان پایان دهیم و قطعا سربازان مان را به کشور باز خواهیم گرداند.

او همچنین مدعی شد: ما از توافق هسته‌ای وحشتناک با ایران خارج شدیم و تحریم‌های شدیدی را بر بزرگترین حامی تروریسم در جهان اعمال کردیم.

رئیس جمهور آمریکا همچنین با حمایت وقیحانه از اقدام تروریستی این کشور در ترور سردار شهید قاسم سلیمانی مدعی شد که واشنگتن در راستای جلوگیری از تروریسم تلاش می‌کند.

انتهای پیام/

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما

کانال  سروش رودآور
صندوق خیریه
همدان پرس
آب و هوای تویسرکان