آخرین اخبار

پربیننده ها

5. آذر 1399 - 20:45   |   کد مطلب: 39094
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار همدان:
قیمت مرغ در استان همدان کاهش می‌یابد
ظاهر پورمجاهد با اشاره به اینکه نرخ هر کیلوگرم مرغ ۲۷ هزار تومان اعلام شده، گفت: با اقدامات نظارتی که در حال انجام است طی روزهای آتی شاهد کاهش قیمت مرغ در سطح استان خواهیم بود.

به گزارش رودآور، ظاهر پورمجاهد، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان در گفتگو با ایرنا اظهار داشت: قیمت یک کیلوگرم مرغ گرم ۲۷ هزار تومان و مرغ منجمد ۱۵ هزار تومان تعیین شده که فروش با قیمت بیشتر از نرخ مصوب تخلف محسوب می‌شود.

او با بیان اینکه از امروز این نرخ توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت استان به تمام واحدهای مرغ فروشی اعلام شده، تاکید کرد: فروشندگان باید به این مصوبه تمکین کنند وگرنه با آنان برخورد قانونی می‌شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان به مردم توصیه کرد: به اندازه نیازشان مرغ تهیه کنند زیرا در روزهای آینده قیمت این ماده غذایی کاهش می‌یابد.

به گفته او، از امروز جلسه قیمت گذاری گوشت قرمز و مرغ روزانه و مستمر برگزار می شود تا ضمن کنترل و نظارت بر چرخه تولید و مصرف بتوانیم از افزایش افسار گسیخته قیمت جلوگیری کنیم.

پورمجاهد از توزیع ۱۱۰ تن مرغ گرم و منجمد در روز جاری خبر داد و افزود: دیروز هم ۱۰۰ تن مرغ در فروشگاه ها توزیع شده است.

این مقام مسئول درباره دلایل افزایش قیمت مرغ در روزهای اخیر نیز گفت: این افزایش قیمت سراسری است اما می‌توانیم کمبود مرغ زنده و کاهش جوجه ریزی را بیشترین علت آن بدانیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان یادآوری کرد: تاخیر در رسیدن نهاده به تولیدکنندگان و کافی نبودن سهمیه موجب شد تا مرغداران برای جوجه ریزی میل و اقبال کمتری داشته باشند.

او افزود: در حال حاضر سقف نهاده‌ای که به مرغداران استان داده می‌شود ۴۰ درصد است و این میزان پاسخگوی نیاز واحدهای تولیدی نیست که به ناچار باید مابقی نهاده را به صورت آزاد خریداری کنند.

پورمجاهد خاطرنشان کرد: از طریق سازمان جهادکشاورزی به تمام مرغداری‌ها و کشتارگاه های استان اعلام شده آمار مرغ آماده کشتار را در سماسط (سامانه مدیریت اطلاعات صنعت طیور) ثبت کنند و چنانچه فردی در این زمینه بی توجهی کند پرونده تعزیراتی تشکیل و به عنوان متخلف مجازات می‌شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان با بیان اینکه خروج مرغ از استان نیز ممنوع است، گفت: نیروی انتظامی موظف شده از خروج محموله های مرغ زنده و آماده طبخ جلوگیری کند.

او افزود: امیدواریم با نظارت بر چرخه تولید و توزیع و اقدامات صورت گرفته شاهد کاهش نرخ مرغ در استان باشیم.

انتهای پیام/

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما

صندوق خیریه
همدان پرس
آب و هوای تویسرکان