آخرین اخبار

پربیننده ها

29. بهمن 1399 - 11:45   |   کد مطلب: 39494
رئیس اداره استعدادهای درخشان استان همدان با بیان اینکه اخبار مربوط به برگزاری آزمون استعدادهای درخشان از مبادی رسمی پیگیری شود گفت: فعلا سازمان ملی و پرورش استعدادهای درخشان تاریخ دقیقی برای ثبت‌نام و آزمون استعدادهای درخشان اعلام نکرده است.

به گزارش رودآور؛ رضا هاشمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با بیان اینکه فعلا سازمان ملی و پرورش استعدادهای درخشان تاریخ دقیقی برای ثبت‌نام و آزمون استعدادهای درخشان اعلام نکرده است اظهار کرد: متاسفانه در برخی سایت‌ها اخبار جعلی می‌شنویم که عده‌ای سودجو شروع به فضاسازی کرده و مردم را گرفتار کرده‌اند که باید هوشیار بود.

وی با اشاره به اینکه نام دو سایت برای برگزاری آزمون از سوی آنها نام برده شده در حالی که متعلق به آزمون سال‌های قبل است گفت: این افراد مردم را دچار استرس و نگرانی کرده‌اند چراکه آنها مرتب به این سایت‌ها مراجعه کرده و با سایت بسته مواجه می‌شوند.

رئیس اداره استعدادهای درخشان استان همدان با تاکید به اینکه اطلاعیه‌ای را در گروه مدیران استان در شبکه شاد قرار دادیم و نسبت به غیرواقعی بودن این اطلاعیه‌ها هشدار دادیم افزود: باید کار از طریق بخشنامه‌های رسمی و از طریق سایت اداره کل آموزش و پرورش و مبادی رسمی مانند صدا و سیما پیگیری شود.

وی با تاکید به اینکه اخبار مربوط به آزمون‌های استعدادهای غیر از مبادی رسمی غیرواقعی است و هرگاه دستورالعمل ابلاغ و سایت باز و امکان ثبت‌نام فراهم شود به صورت فراگیر به مدیران مدارس بخشنامه و اطلاع‌رسانی می‌کنیم گفت: اطلاعیه در سایت اداره کل آموزش و  پرورش هم جانمایی می‌شود و مدیرکل آموزش و پرورش استان نیز حتما مصاحبه‌هایی خواهد داشت و ظرفیت‌ها اعلام خواهد شد.

هاشمی با بیان اینکه تمدید زمان هم خواهد بود و فرصت کافی به دانش‌آموزان داده می‌شود تا ثبت‌نام کنند خاطرنشان کرد: فعلا آخرین اخباری که سازمان ملی استعدادهای درخشان در اختیار ما قرار داده این است که نیمه دوم اسفندماه دستورالعمل ارسال و ثبت‌نام به فروردین ۱۴۰۰ موکول می‌شود.

وی با بیان اینکه آزمون پایه ششم و هفتم فقط تست هوش است و از کتاب‌های درس سوال داده نمی‌شود گفت: تست هوش در زمینه‌های مختلف مثل ادبیات، ریاضی و علوم طرح خواهد شد.

رئیس اداره استعدادهای درخشان استان همدان با اشاره به اینکه آزمون استعدادهای درخشان برای دانش‌آموزان پایه نهم و دهم که به صورت تکمیل ظرفیت انجام می‌شود به این صورت است که تعدادی سوالات هوش و تعدادی سوالات پیشرفت تحصیلی طرح می‌شود  عنوان کرد: از دروس ریاضی، علوم، ادبیات، علوم اجتماعی و دینی و قرآن ۷۰ سوال و ۳۰ سوال هوش طراحی خواهد شد.

مردم به اطلاعات تماس پیش شماره ۹۰۹۹ اعتماد نکنند

وی با بیان اینکه تاریخ برگزاری آزمون بستگی به تصمیمات ستاد مقابله با کرونا دارد که اگر اجازه دهند اردیبهشت‌ماه برگزار می‌کنیم در غیر این صورت خرداد یا تیرماه برگزار خواهد شد گفت: برنامه سازمان در برگزاری آزمون اواخر اردیبهشت‌ماه است اگر ستاد کرونا موافقت‌های لازم را داشته باشد.

هاشمی با اشاره به اینکه برخی با پیش شماره ۹۰۹۹ تماس می‌گیرند که ارتباطی به آموزش و پرورش و سازمان ملی استعدادهای درخشان ندارند و شماره‌های پولی است افزود: با این شماره‌ها با مردم تماس می‌گیرند و شروع به صحبت می‌کنند که مقدار قابل توجهی هزینه مثلا هر دقیقه‌ تقریبا ۵۰۰ هزار تومان به فیش تلفن آنها می‌آید.

وی بیان کرد: اگر افرادی با این پیش شماره‌ها تماس گرفتند و اعلام کردند از سوالات، نحوه برگزاری آزمون و نتایج و دسترسی به نمونه سوالات اطلاع دارند و یا مشاوره می‌دهند، مردم اعتماد نکنند.

رئیس اداره استعدادهای درخشان استان همدان با بیان اینکه نمونه سوالات آزمون‌های سال‌های قبل در کتابفروشی‌ها در دسترس است و نیازی به مشاوره این افراد به صورت تلفنی نیست تاکید کرد: ما نهایت سعی خود را به کار گرفته‌ایم و از طریق شبکه شاد و کانال مدیران مدارس و شورای معاونین و ... اطلاع‌رسانی می‌کنیم تا هجمه‌ها را کنترل و آگاهی بخشی داشته باشیم.

وی در پاسخ به اینکه آیا با این متخلفان برخورد شده است گفت: عموما مرکز این موسسات جعلی تهران است و در همدان برخورد نداشتیم، البته در همدان چند مرکز عموما کلاس‌هایی را در قالب کلاس‌های آنلاین تست‌زنی تشکیل می‌دهند و برخی در قالب مدارس غیرانتفاعی که مجوز مدارس غیرانتفاعی دارند فعالیت می‌کنند که برخی اولیا نیز از آنها استقبال می‌کنند.

هاشمی با بیان اینکه خبرهای جعلی ثبت‌نام و تلفن‌هایی با پیش شماره ۹۰۹۹ عموما از داخل استان نبوده و خارج استان است که ما نیز از طریق حراست پیگیر بودیم افزود: چند مورد نیز به روابط عمومی شرکت مخابرات اطلاع دادیم و اعلام کردیم این شماره با اولیا تماس می‌گیرند و در شبکه‌های مجازی نیز فعال هستند و خواستار انسداد آنها شدیم اما گویا این شماره‌ها برای اقدامات دیگری از مخابرات خریداری می‌شوند اما بعضاً در کلاهبرداری‌ به کار گرفته می‌شود.

وی اضافه کرد: مردم مطمئن باشند این افراد هیچ اطلاعی از آزمون و سوالات ندارند چون آزمون استعدادهای درخشان در بالاترین سطح برگزار می‌شود و هیچ کس اطلاعی در مورد آن ندارد، عده‌ای تنها به دنبال این هستند مردم را متضرر کنند بنابراین بهتر است اخبار را از مبادی رسمی دریافت کنند.

رئیس اداره استعدادهای درخشان استان همدان در ادامه با اشاره به اینکه المپیادهای علمی نیز در ۱۲ رشته برگزار می‌شود خاطرنشان کرد: این آزمون‌ها از ۱۵ اسفندماه آغاز می‌شود و تا بیستم این ماه ادامه دارد.

وی با بیان اینکه امروز آخرین مهلت تمدید ثبت‌نام آزمون المپیادهای علمی است و علاقه‌مندان تا ساعت ۲۴ امروز فرصت ثبت نام دارند افزود:  آزمون المپیادهای علمی هم توسط سازمان ملی استعدادهای درخشان برگزار می‌شود، قرار بود آزمون بهمن ماه برگزار شود که با تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا به اسفندماه موکول شد.

انتهای پیام/

ایمیل: roodavar1@gmail.com سامانه پیامکی رودآور ۳۰۰۰۸۸۳۳۰۰۰۰۶۱

دیدگاه شما

صندوق خیریه
همدان پرس
آب و هوای تویسرکان