صندوق خیریه
همدان پرس
آب و هوای تویسرکان

 

 

 

نهضت سواد رسانه

نهضت سواد رسانه

مدیر کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی همدان:
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به جوانان گروههای جهادی و بسیج سازندگی:
سرپرست معاونت اجتماعی دادگستری همدان تاکید کرد

نظرخواهی

عملکرد دولت را در اجرای اقتصاد مقاومتی در سال جاری چگونه یافتید؟

مطالب سیاسی

رافائل گروسی، دبیرکل آژانس انرژی اتمی:
رافائل گروسی در اظهاراتی ضمن ابراز امیدواری از دستیابی به توافق با ایران، اعلام کرد که آماده سفر دوباره به تهران است.
خطیب نماز جمعه تویسرکان:
خطیب نماز جمعه تویسرکان گفت: اقدام مقتدارانه و ضرب شست سپاه به امریکای مفلوک و جنایتکار درباره بازپس گیری نفتکش در کمترین زمان و به سرعت در دنیا مخابره شد.
خطیب نماز جمعه تویسرکان عنوان کرد:
خطیب نماز جمعه تویسرکان گفت: وظیفه ملی ما این است که در یوم الله ۱۳ آبان به بازخوانی جنایات امریکا علیه ملت بپردازیم.
در گفت و گو با محقق حوزه علمیه شیخ علیخان زنگنه مطرح شد؛
در سیره نبوی و ائمه اطهار(ع) کیمیای محبت و عزت، همان گلبانگ دلنشین وحدت است، چنانچه محقق حوزه علمیه شیخ علیخان زنگنه تویسرکان هم بر آن تأکید دارد و می گوید: از صدر اسلام تاکنون تفرقه انگیزی و ایجاد شعله های آتش بین مسلمانان از نقشه های شوم دشمنان بوده، به همین علت امامین انقلاب، وحدت را واجبترین آرمان برای امت اسلامی بیان کرده اند.
خطیب نماز جمعه تویسرکان:
خطیب نماز جمعه تویسرکان با بیان اینکه نیروی انتظامی برای مقابله با معتادین متجاهر می گوید بودجه در اختیارش قرار نمی دهند، گفت: چگونه نماینده دولت در تویسرکان (فرماندار) می گوید بودجه نداریم در حالی که هر ساله چند 10 میلیارد تومان بودجه شهرستان است، ایا این از برعرضگی مسئولان متولی نیست؟!
شورای ششم، شورایی پر حاشیه؛
از آنجا که تخطی علی خزایی هنگام ثبت در انتخابات شورای شهر تویسرکان توسط مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری استان همدان اثبات و محرز شده، آیا نباید فرماندار تویسرکان به عنوان رئیس هیئت اجرایی انتخابات به دلیل کوتاهی رخ داده در این زمینه از مردم عذرخواهی کند؟
مطالبه مردمی از شهردار جدید تویسرکان؛
تغییر کاربری اراضی مجاور آرامستان و توسعه شهری به سمت آن صراحتاً خلاف قانون است، تویسرکانی ها از دادستان می خواهند؛ با مجموعه های مدیریت شهری که در سال های گذشته بر خلاف قوانین مصوب شده مجوز صادر کرده اند برخورد کند و از شهردار جدید می خواهند تا هم اشتباهات آن مدیران را تکرار نکند و هم از نظر کارشناسان آمایش سرزمین و ریش سفیدان برای جانمایی آرامستان جدید بهره بگیرد نه نظر منفعت طلبان و ضدمردم ها.
خطیب نماز جمعه تویسرکان:
خطیب نماز جمعه تویسرکان گفت: لازمه سامان یافتن اقتصاد کشور برخورد قاطعانه با نیروهایی است که در بدنه دولت از سابق رخنه کرده و با مفسدان اقتصادی شریک و هم دست هستند، چرا که دولت انقلابی تنها با مدیران انقلابی می تواند امور را پیش ببرد.
هم صدایی و تأکید مردم برای رعایت قانون در برزخ مدیریتی؛
از آنجا که بعد از گذشت 72 ساعت ابلاغ مدیر کل دفتر بازرسی و امور حقوقی استانداری استان همدان به فرماندار تویسرکان مبنی بر عدم وجاهت قانونی حضور خزایی در شورای شهر، اجرایی نشده، مردم می خواهند هم انتخابات شورای شهرستان تا تعیین تکلیف نهایی به تعویق افتد و هم به ترک فعل فرماندار رسیدگی شود.
تایید اخبار رودآور؛
اخبار رودآور مبنی بر عضویت غیرقانونی علی خزایی در شورای شهر تویسرکان تأیید شد و مدیر کل دفتر بازرسی و امور حقوقی استانداری استان همدان در نامه ای خطاب به فرماندار این شهرستان تأکید کرده؛ که ثبت نام و عضویت خزایی در شورای این شهرفاقد وجاهت قانونی است.
تخت روانچی:
سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد در واکنش به فرافکنی‌ها و لفاظی‌های نخست وزیر رژیم صهیونیستی در مجمع عمومی سازمان ملل گفت: سخنرانی نخست وزیر رژیم صهیونیستی در مورد ایران پر از دروغ بود.
رهبر_معظم_انقلاب فرمودند: «هر کدام از شما به عنوان یک وظیفه، مثل یک چراغی، مثل یک نوری پیرامون خودتان را روشن کنید. امروز خوشبختانه میدان باز است برای انتشار افکار. این فضای مجازی در کنار مشکلاتی که ممکن است به وجود بیاورد، برکات بزرگی هم دارد؛ می‌توانید افکار درست را، افکار صحیح را منتشر کنید، پاسخ به اشکالات را، پاسخ به ابهام‌آفرینی‌ها را در این فضا با استفاده‌ از این امکان منتشر کنید و می‌توانید در این زمینه به معنای واقعی کلمه جهاد کنید.»
در اجابت به مطالبات مردمی؛
دادستان عمومی و انقلاب مرکز همدان گفت: باید در اسرع وقت طرح جامع شهر همدان از سوی شهرداری، شورای شهر و دیگر ارگان های مرتبط تعیین تکلیف شود.
با مردم صادق باشیم؛
بهتر است برای جانمایی آرامستان تویسرکان (حفظ مکان فعلی یا جابجایی) از یک تیم خبره مشاور استفاده شود تا داستان کارشناسی نشده مسکن مهر و به زحمت افتادن همشهریان تکرار نشود، بدون تردید انتقال آرامستان به امامزاده ناصر(ع) با توجه به محدودیت در زمین، نزدیکی به رودخانه، مسیر بادهای موسمی، زمین سنگلاخی، مسیر و جاده دسترسی، فقدان زیرساخت، مشکلات تأمین امنیت، حیوان های وحشی و... مشکلات مضاعفی ایجاد می کند.
آیا شورای شهر با مردم شفاف هستند؟
علی اشرف پیری عضو شورای شهر تویسرکان گفته با جا به جایی آرامستان موافق، اما با رفتن آن به امامزاده ناصر(ع) به شدت مخالف است، او تأکید دارد در این شهر کار کارشناسانه انجام نمی شود. حق دارد، چرا که روزگاری ساختن مساکن مهر در جوار آرمستان را فرمانداری کاری کارشناسانه می دانست! امید آن که آن که فرماندار فعلی کار کارشناسانه را به مانند فرماندار اسبق تعریف نکند!
مطالبه مردمی از شورایی پر حاشیه؛
در حالی که مسئله انتخاب شهردار و نیز موضوع سلب عضویت یا ماندن یکی از اعضای شورای شهر تویسرکان هنوز تعیین تکلیف نشده، شنیده شده که این شورا در اقدامی تصمیم به بررسی و تصویب طرح جامع شهری گرفته است و مردم می خواهند بدانند این عجله برای چیست؟ و از شورایشان می خواهند بررسی طرحی به این مهمی را به وقت مناسبی موکول کند.
ادعای #فرماندار_تویسرکان محقق نشد؛ بازهم تویسرکانی ها را سر کار گذاشتند؟!
بازدید از یکی از گزینه های جانمایی آرامستان با #اصرار_غیرکارشناسانه شورای شهر و توسط فرماندار تویسرکان حذف شد و دیگر قرار نیست یک کارشناس بر سر این مکان حاضر شود، که اصلاً بخواهد نظر کارشناسایی شده بدهد یا ندهد!
شورای شهر کی سامان می گیرد؟
به دنبال افشاگری رودآور درباره تخلف احتمالی یکی از اعضای شورای شهر تویسرکان در هنگام ثبت نام انتخابات، گفته شده که در حال حاضر پرونده سلب عضویت این عضو در وزارت کشور در دست بررسی است.
خطیب نماز جمعه تویسرکان:
خطیب نماز جمعه تویسرکان، بزرگترین سرمایه هر دولتی را مردم دانست و گفت: متأسفانه دولت قبل با امید به غرب این سرمایه را از بین برد و حال این روزها راه جلب اعتماد یکی شدن حرف وعمل دولتمردان و در نهایت عمل به وعده های داده شده است.
با وجود اعلام لیستی از ظرفیت های استانی برای تصاحب سمت استانداری همدان توسط نمایندگان، بنا به دلایلی نامعلوم جلسه بررسی سوابق کاری آن افراد، برگزار نشد و خبر می رسد،فرد دیگری که سوابق سیاسی روشنی ندارد برای جایگاه استاندار آن هم خارج از این لیست و بدون مطلع بودن نمایندگان مطرح و معرفی شده است!
فاجعه ای در راه است؟!
در حالی که کارشناسانی از منابع آب، حمل و نقل جاده ای و شهرداری می گویند؛ ساخت آرامستان در محوطه امامزاده ناصر(ع)، آب شرب دشت این شهر را آلوده و هزینه ای بیش از 30 میلیارد تومان بر شهر تحمیل می کند و نیز با ایجاد بار ترافیکی بسیار بر وقوع تصادفات می افزاید، شورای شهر بر انتقال آرامستان به این مکان اصرار دارد! چرا؟
شورای ششم، شورایی پر حاشیه؛ اعتراضات بالا گرفت:
پس از گذشت بیش از 10 روز از افشاگری مجموعه خبری رودآور مبنی بر احتمال غیرقانونی بودن ثبت نام یکی از اعضای شورای شهر هنگام نام نویسی برای کاندیداتوری انتخابات شورای ششم و محتمل بودن سلب عضویت این عضو، هنوز فرماندار تویسرکان در این باره شفاف سازی نکرده، او همچنین تاکنون در مقام مجری برگزارکننده انتخابات به دلیل وجود تخلفات گسترده انتخاباتی در این شهر، از همشهریان نجیب هم عذرخواهی نکرده است.
باز هم نادیده گرفتن حقوق مردمان یک شهر و سکوت نخبگان شهرستان!
قرار است به تازگی فردی غیربومی مدیریت اجرایی جهاد کشاورزی تویسرکان را به دست می گیرد، کسی که ناآشنا به کشاورزان و باغداران و منطقه کشاورزی است و شنیده شده او گفته که یک سالی در شهرستان می آید و می رود و خانواده اش را مستقر نمی کند و به نظر می خواهد رزومه ای از سوابق مدیریتی در کارنامه خود ثبت کند.
راز عقب ماندگی شهرما؛
راز عقب ماندگی تویسرکان در انتصاب ها و انتخاب های با پیوست سیاست زدگی است نه پیوست فرهنگی و اجتماعی و سیاسی مرسوم، راز عقب ماندگی شهر ما در عدم اعتماد به جوانان و مدیران بومی و همراهی تمام با آنان و عدم مطالبه گری از مدیران بومی و غیربومی و ضعیف است.
خطیب نماز جمعه تویسرکان:
خطیب نماز جمعه تویسرکان گفت: برخی از روی نادانی و یا از روی غرض واکسن ایرانی را زیر سؤال می برند، در حالی که با تحقیقات علمی انجام شده، متخصصان اثر بخشی واکسن برکت را بالای ۹۰ درصد اعلام کرده و واکسن های امریکایی و انگلیسی را مشکل ساز برشمرده اند.

صفحه‌ها